Türkiye’de 8 Mart Kadın Grubuna Saldırıyla Karşılandı

0
239

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Bakırköy Şubesi ve İstanbul Tabip Odasının “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” nedeniyle yapacakları açıklamasına güvenlik görevlileri saldırdı, dövizleri yırttı ve kadınları darbetti. 

Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla basın açıklaması yapmak isteyen kadın sağlık çalışanları, hastanenin özel güvenlik görevlisinin saldırısına uğradı. Güvenlik görevlisi, polisin müdahale edilecek bir durum olmadığı uyarısına rağmen kadınların pankartını yırttı.

İstanbul Tabip Odası ve Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Bakırköy Şubesi’nde örgütlü kadın sağlık çalışanları, bugün saat 12:30’da Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde basın açıklaması yapmak istediler.

Hastanede özel güvenlik görevlisi olarak çalışan gerici Fatih Aydın isimli şahıs, basın açıklamasının okunduğu sırada, ”Burada slogan atamazsınız. Bu ne biçim basın açıklaması, zılgıt çekiyorsunuz” gibi ifadelerle kadınlara saldırarak pankartı yırttı ve dövizleri zorla parçaladı.

Polisin uyarısına rağmen saldırı devam ederken, gerici şahıs kadınlar açıklamalarını bitirip alandan ayrılana kadar eyleme karşı tacizini sürdürdü.

 

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here