Dilde Hukuk İcraatta Zulüm: OHAL’de İki Çocuk Daha Annesiz Bırakıldı!

0
1040

Erdoğan Türkiye’sinde, laik yönetimin yerini zulüm rejimi aldı. Lise çağındaki öğrenciden 80 yaş ve üzerine kadar uzanan baskı ve işkence furyasının bugünkü adresi Çanakkale oldu.

Çanakkale’de ikamet eden 1984 doğumlu Yeşim Aksu, bugünün iktidarı tarafından Bank Asya’ya para yatırdığı için ‘Silahlı terör örgütüne üye olmak ve destek vermek’ iddiasıyla suçlanıyor.

Salih Esad (4) ve Akif (14 aylık) isimlerinde iki çocuk sahibi olan Aksu, kalp rahatsızlığı ve panik atak sebebiyle ikinci çocuğunu tam teşekküllü bir hastane de dünyaya getirebilmek için Çanakkale’den İstanbul’a gitti.

Yeşim Aksu, doğum sonrası yaşadığı zor günleri yine aynı şehirde yaşayan annesinin evinde geçirmeye devam ederken 28 Şubat Çarşamba günü emniyet ekipleri tarafından eve baskın düzenlendi. Arama izni veya herhangi bir belge göstermeyen polisler evi aramaya başladı. Suç unsuruna dair bir belge bulamayan ekipler, Aksu’yu gözaltına almak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürdüler. Anne sütü ile beslenmesi gereken Akif bebek ise annesine verilmedi.

Bir gece İstanbul’da Nezarethanede kalan Yeşim Aksu, 29 Şubat Perşembe günü gece saat 01.00 sularında Çanakkale Emniyet Müdürlüğüne sevk edildi.

Bylock ve Bank Asya’ya para yatırmak gerekçesiyle 3 gündür gözaltında tutulan Yeşim Aksu, emniyet ekiplerinin yaptığı açıklamaya göre iki gün içerisinde ifadesi alınarak savcılığa sevk edilecek.

Öte yandan Yeşim Aksu’dan geriye kalan 4 yaşındaki Salih Esad ve 14 aylık bebeği Akif keyfi kararnamelerle annesiz bırakıldı.

Kanun dışı tutuklamalar, annesiz bırakılan bebekler ve açık bir şekilde toplum önüne serilen hukuksuz yargılamalar karşısında yetkililer sessizliğini koruyor..

 

 

 

 

 

(Yeşim Aksu)

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here