Tutuklu Bulunan Çocuklarını Ziyarete Giden Aile Kaza Yaptı: 4 Ölü

0
1429

Gülen Cemaati soruşturması kapsamında tututklu bulunan damadını ziyaret etmek için Giresun’dan Erzurum’a giden 5 kişilik Aydın ailesi dönüş yolunda kaza yaptı. 4 kişi hayatını kaybettii. Kalan 1 kişi ise yaşam mücadelesi veriyor.

15 Temmuz sonrası kararan hayatlara bir yenisi daha eklendi. Aydın ailesinin damadı hizmet hareketine bağlı olduğu gerekçesiyle tutuklanmıştı. Giresun’dan Erzurum’a giden ailesi ise hukuksuzca parmaklıklar ardına bırakılan damatlarını son kez görebildi. Aydın ailesi dönüş yolunda feci bir kaza geçirdi. Olay şöyle gelişti;

Erzurum-Aşkale yolunun Küçükgeçit mevkiinde Erzurum’dan Giresun’a giden İbrahim Aydın (54) kontrolündeki 28 AH 195 plakalı araç, yol çalışması sebebiyle tek şeritten trafiğin işlediği yolda, karşı yönden gelen canlı hayvan yüklü 16 CTS 03 plakalı kamyon ile çarpıştı. Kazada, otomobil sürücü İbrahim Aydın (54), annesi Ayşe Aydın (72), eşi Gülyeter Aydın (49) ve oğlu Muhammed Aydın (8) olay yerinde hayatını kaybederken,tutuklu  hlunan damadın 23 yaşındaki eşi Kevser Aydın Kara ise ağır yaralandı. Kara, ambulansla önce Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ardından da Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyata alındı. Ameliyattan çıkan genç kızın hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.

Erzurum’da cezaevinde tutuklu olan damatlarını ziyaret ettikten sonra memleketi Giresun’a dönmek üzere yola çıktıkları öğrenilen ailenin yolculuk sırasında Erzurum’da bir restoranda yemek yedikleri ve yemek öncesinde Kevser Aydın Kara’nın cep telefonu ile ailesiyle birlikte selfie çekimi yaptığı ortaya çıktı. Selfie fotoğrafı üzerindeki iki kalp işareti dikkat çekerken, bu fotoğraf ailenin birlikte çekildikleri son fotoğraf oldu.

Aydın ailesinin 4 ferdinin cenazelerinin Giresun’un Keşap ilçesi Gönüllü köyünde bugün ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrasında toprağa verileceği öğrenildi.

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here