Meral Akşener’e Dava Açıldı

0
549

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın avukatı Samet Can Olgaç’ın Ankara Asliye Ceza Mahkemesi’nde açtığı davanın dilekçesinde, İstanbul’da bir iftar yemeğindeki sohbet esnasında Kahraman’ın kendisiyle ilgili bir ifade kullandığını iddia eden Akşener’in, Kahraman’ın şahsını hedef alarak, şahsiyet haklarına saldırı kastıyla fevkalade ağır hakaretlerde bulunduğu kaydedildi.

HAKARET VE AŞAĞILAMA

Akşener’in, Kahraman’ın dini ve insani değerlerine saldırıda bulunduğu ifade edilen dilekçede, şöyle denildi:

“Bu söz ve değerlendirmeler, bir siyasetçinin diğer bir siyasetçi için söyleyeceği sözler olarak kabul edilemez. Bu sözlerin eleştiri olmadığı, düşünce açıklaması düzeyinde bulunmadığı, açıkça hakaret ve aşağılama, küçük düşürme amacı taşıdığı görülecektir. Bu dil, siyasi eleştiri sınırını da aşacak bir düzeydedir. Açıklanan ilkeler gözetilmeden, eleştiri görüntüsü verilerek kendi siyasi kimliğini ve müvekkilimin konumunu dayanak yapmak suretiyle, nasıl olsa bu sözlerin, bir siyasinin diğer bir siyasiye söylediği sözler olarak kabul edileceğinden hareketle, hakarete varan değerlendirmelerde bulunulması ne eleştiri olarak ne de düşünce açıklaması olarak nitelenir. Zaten davalı da bunun bilincindedir. Amacı, müvekkilime hakaret etmenin yanında, içinde bulunduğu siyasi ortamdaki konumunu korumak çabasıdır.”

50 BİN LİRA MANEVİ TAZMİNAT TALEP EDİLİYOR

Dilekçede, bu gerekçelerle Akşener’den 50 bin lira manevi tazminat talep edildi. Kahraman’ın avukatı Olgaç, Akşener hakkında ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.

Meral Akşener İsmail Kahraman krizi büyüyor Meral Akşener İsmail Kahraman krizi büyüyor.

NE OLMUŞTU?

Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın Akşener’e “Meral Kılıçdaroğlu” yakıştırmasıyla başlayan kriz bugün biraz daha tırmanmıştı.

Son olarak Akşener’den, olaya ‘teşbih’ diyen Kahraman’a jet yanıt gelmişti. Twitter’dan açıklama yapan Akşener, “Devlet adabı” ve “devlet adamı” kavramlarının, dolayısıyla köklü devlet geleneğimizin son derece tahrip edildiğini bir kez daha üzülerek müşahede ediyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here