Kılıçdaroğlu: O Diktatörü Saraydan İndireceğiz!

0
893

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu şu başlıklara değindi;

ZULÜM KARŞISINDA BOYUN EĞMEYECEĞİZ

Mazlum-Der kurucularından Artı Gerçek yazarı Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun “Çocuklarımızın tabutu yan yana duracağına, dirileri yan yana dursun” dediği için hakkında 2,5 yıl hapis cezası verilmesine değinen Kılıçdaroğlu;

“Gergerlioğlu, bir dönem Mazlum-Der Başkanlığı yaptı, doktorluk yaptı. İnsan haklarını savunduğu için güçlü ve önemli bir aktördü. Şiddeti övme suçundan 2.5 yıl hapse mahkum oldu. Ömer Gergerlioğlu bu ceza ile karşı karşıya olduğunda şu açıklamayı yapıyor: ‘Umudumu yitirmeyeceğim, mücadeleme devam edeceğim.’ Asla zulmün karşısında boyun eğmeyeceğiz” 

HER FABRİKA CUMHURİYETİN KALESİDİR

“Şeker fabrikaları açıldığında duygu ve heyecanı görmüştüm” diyen Kılıçdaroğlu, devamla şunları kaydetti:

“‘Bizim de memleketimizde şeker yapılabiliyor’ deniliyordu. Cumhuriyetin bütün kazanımlarını halkın vergileri ile kurulan fabrikaları sata sata bitiremediler. Biz niye karşı çıkıyoruz? Tarihimize sahip çıkmak için. Türkiye, şeker ithal eden bir ülkeden bugün şeker ihraç eden bir ülkeye gelmiştir. Her fabrika cumhuriyetin kalesidir. Sahip çıkmak hepimizin görevidir.Bugün şeker sektörü yaklaşık 3 milyar dolarlık bir katma değer yaratıyor.”

Beş bine yakın imama ‘Temizlikçi ve çaycı olarak işe başlayabilirsiniz’ demişler. İmam kardeşlerime söz veriyorum, siz işinizi yaptığınız sürece sizin arkanızda olacağız.

TAŞIMALI EĞİTİME SON VERECEĞİZ

Buradan 35 işçinin de haklarının teslim edilmesini istiyorum. Onlar alın teri döktükçe evlerine helal ekmek götürecekler. Herkes iş başı yapsın. Herkesin aşı ve işi olsun.

Milli Eğitim Bakanı 109 bin öğretmen açığımız var diyor. CHP iktidarında göreceksiniz baş tacı yaptığımız tek meslek öğretmenlik mesleği olacaktır. Taşımalı eğitime son vereceğiz. CHP toplumun her kesiminin umudu olmuş durumunda.

Vatandaşın borç batağında olduğunu defalarca bu kürsüden ifade ettim. Vatandaşın ödediği faizler 620 milyar lirayı aştı. Bu hükümet faiz lobilerinin tefecilerin hükümetidir.

KADİR MISIROĞLU DİYE BİR SOYTARI VAR

Kadir Mısıroğlu diye bir soytarı var, ‘Keşke Yunan galip gelseydi’ diyor Milli Kurtuluş Savaşı’nda. Bu soytarıya önce sarayın kapılarını açtılar, sonra Erdoğan ve Meclis başkanı ziyarete gitti. Sevgili Recep Bey, sen Kadir Mısıroğlu’nun görüşlerini paylaşıyor musun?

Bir soytarı daha var, bu da akademisyen Abdullah Akın. Çanakkale Üniversitesi’nde görev yapıyor. Çanakkale ve Bursa’da genelev olarak kullanılan camiler vardı diyor. Bu soytarıya da acaba Recep Bey, Meclis Başkanı gidecek mi?

2019’DA O DİKTATÖRÜ SARAYDAN İNDİRECEĞİZ

Gençliğe her zaman güveniyorum, çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türkiye’yi gençlere emanet etti. 2019’a hazırlık yapıyor muyuz? 2019’da o diktatörü saraydan indireceğiz.

Her gencin kendi ülkesine demokrasiye din ve vicdan özgürlüğüne sahip çıkması lazım. Bugün iki genç arkadaşımızın gözaltına alındığı haberi geldi.

Hiç kimse endişe etmesin bu ülkeye demokrasiyi ya getireceğiz ya getireceğiz. Birlikte olursak mücadele edersek demokrasi için o zaman gerçek anlamda gücümüzü ortaya koymuş oluruz. Birleşe birleşe kazanacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here