GÜRCİSTAN’DA 9 AY BOYUNCA TUTUKLU KALAN EĞİTİMCİ TAHLİYE EDİLDİ

0
1442
Gürcistan’da gözaltına alındıktan sonra Türkiye’ye iade süreci başlatılan Eğitimci Mustafa Emre Çabuk Avrupa Parlamentosu milletvekili Rebecca Harms’ın da desteğiyle bugün çıktığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı.
AKP’nin ‘terörist’ iftirasıyla 2017 Mayıs ayında gözaltına aldırdığı Mustafa Emre Çabuk bugün kefaletle serbest bırakıldı.
15 yıldır Gürcistan’da yaşayan ve Gürcü çocuklarına  eğitim veren Çabuk’un 3 yıldır Türkiye’ye gitmemiş olmasına rağmen darbecilikle suçlanmasının anlamsızlığına dikkat çeken Alman vekil Harms bu konuda özel çaba göstermişti. Harms bugün de Çabuk’un kefaletle serbest kaldığını Twitter hesabından duyurdu.
”Gürcü Milletvekili arkadaşım Tamar Khulordava bana Mustafa’nın kefaletle serbest kaldığını yazdı. O, ailesi ve Gürcistan adına çok mutluyum yazan” Harms Çabuk’un Türkiye’ye gönderilmesi ihtimaline karşı harekete geçerek geçtiğimiz aylarda hem Gürcistan Başbakanı’na resmi bir mektup yazmış hem de bizzat ülkeye giderek cezaevindeki eğitimciyi ziyaret etmişti.
Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here