KEMOTERAPİ GÖREN HASTAYA GÖZALTI ZULMÜ

0
1453

‘ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR’ sözünün miras kaldığı Türkiye’de, ne yazık ki adaletsizlik yılları yaşanıyor.

Hukukun üstünlüğü değil, üstünlüğün hukuku işliyor bugün Türkiye iktidarında. Türk Ceza Kanununun 38.maddesinde yer alan ‘Suçluluğu hükmen sabit oluncaya kadar, kimse suçlu sayılamaz.’ kanunu yok sayılarak binlerce masum insan gözaltında tutuluyor yahut zindanlara hapsediliyor.

Iğdır da yaşayan Yusuf Özmen ise bunlardan sadece bir tanesi.

Gıda Mühendisi olan Yusuf Özmen evli ve 1 kız çocuğu sahibi. ikinci yavrusunun dünyaya gelmesine ise sadece 1 ay kaldı.

Özmen çifti yolunu gözledikleri ikinci çocucuklarını kucağına almanın heyecanını yaşadıkları sırada Yusuf Bey rahatsızlandı. Uzun süren araştırmalar sonucu vücudunda kanser hücresine rastlandı. Hastalığını atlatabilmesi için kemoterapi görüyor ve buna düzenli olarak devam etmesi gerekiyordu ancak hizmet hareketine sempati duyduğu gerekçesiyle şikayet edilerek gözaltına alındı. 

8 aylık eşi ve küçük kızını geride bırakarak hukuksuzca gözaltına alınan Özmen, yetkililere suçunu sorduğunda kendisine hiç bir suç delili sunulamadı. O halde neden buradayım? sorusuna yetkililer yine cevap bulamadı. Tek söyledikleri; ‘Hakkında şikayet var’ oldu.

Şikayet var ancak suç yok, delil yok… Kemoterapisi yarım kalan Yusuf Özmen 3 gündür Iğdır Emniyet Müdürlüğünde tutuluyor ve tedavi görmesine izin verilmeyerek hastalığının hayati tehlikeye dönüşmesi hususunda açık bir şekilde  davetiye çıkarılıyor.

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here