‘O DA ONLARDANDI’ ÖYLEYSE TAKIN KELEPÇELERİ

0
959

Adem Kaya ve Gülistan Kaya çifti öğretmendi. Geçtiğimiz yaz, etrafındakilerden borç alarak yuvalarını kurmuşlardı. Ve bundan sonra idealleri yolunda birlikte yürüyeceklerdi.

Tek gayeleri vatana faydalı olacak fertler yetiştirmekti. Ancak bugün Türkiye’de; Dil, din, ırk ayrımı yapmadan birlikte yaşamak, sevgi dili, barış ve devlete faydalı nesiller yetiştirmek gibi sözleri kullanmak ne yazık ki büyük bir suç sayılıyor. Kaya çiftinin de çok büyüktü suçları Türkiye iktidarının nezdinde. ‘Gelecekte ülkesine başarılar kazandıracak, ülkesini belki de dünyanın dört bir yanında gururla temsil edecek bireyler’ yetiştireceklerdi çünkü!.. Ama olmazdı. Erdoğan rejimi duruma el koydu.

Adem Kaya önce mesleğinden ihraç edildi. Uzun süre iş bulamayınca, ailesini geçindirebilmek için memleketi Rize’ye gidip inşaatlarda boyacılık yapmaya başladı. 5 aylık hamile eşi de atanmayı beklediği bu süre içinde verdiği özel derslerle Adem Beye destek oluyordu.

Bir şahıs, güç bela rızkını kazanmaya çalışan Adem öğretmeni şikayet etmek üzere polise gitti. Hizmet hareketini hedef göstererek ‘O da Onlardandı’ dedi. Evet Adem öğretmenin suçu ‘faydalı nesiller yetiştirmekti ülkede.’  Şikayet üzerine Kaya çifti yakın takibe alındı. Atanmayı bekleyen Gülistan Hanımın ataması durduruldu.

Tek bir kişinin söylediği bir cümle ile hayatlar, hayaller yarım kaldı…

Ve 14 Şubat 2018 tarihinde Adem Kaya ile  5 aylık hamile eşi  gözaltına alındı.

Oysaki evinde 80 kilo patlayıcı madde ile insanların canına kast etmek isteyen örgüt üyesinin serbest bırakıldığı bir ev değildi Kaya çiftinin evi. Ders kitaplarının, kuran ve  cevşenin bulunarak suç delili sayıldığı, içinde bir gaye-i hayalin yaşadığı evdi. Türkiye’de silahlar serbest, kalemler tutsaktı, düşünce özgürlüğü ise kelepçeli…

Kaya çifti hukuksuzca Rize Emniyet Müdürlüğünde tutulmaya devam ediyor…

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here