ERDOĞAN: ‘ASKERLERİMİZ ÖLDÜ AMA OLSUN ELHAMDÜLİLLAH ZAFERE YAKLAŞIYORUZ’

0
875

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Afyonkarahisar’da konuştu. Afrin’de süren operasyonlarla ilgili, ”Elhamdülillah, her geçen gün zafere biraz daha yaklaşıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 6. Olağan İl Kongresi’ne katılmak için Afyonkarahisar’a gitti. Kongrenin yapılacağı salonun önünde bekleyen kalabalığa hitap eden Erdoğan;

”Biz 3.5 milyon Suriyeli kardeşimizin tekrar topraklarına dönmelerini istiyoruz. Bizim Suriye topraklarında gözümüz yok. Bizdeki çadırlarda değil kendi topraklarında onlara evler yapalım” derken, Afrin’le ilgili de, ”Elhamdülillah, her geçen gün zafere biraz daha yaklaşıyoruz. Mehmedimiz şu anda dağ, taş, tepe yürüyor. Şu an itibarıyla 300 kilometrekarelik alanı inşallah aşmış vaziyetteler.

Biz hep sabrettik haddinizi bilin dedik. İçeridekiler zaten 40 yıldır rahat durmadı. 40 yıldır benim milletim içerideki teröristlerden çok çekti. İçeridekiler de Suriye’deki o teröristlerle birleştiler. Onlar bizim Kürt kardeşlerimizin temsilcisi filan değil sadece teröristler onlar. Bizim mücadelemiz teröristlere karşı. Bu sabah sayı yaklaşık 1600’e ulaştı etkisiz hale getirilenler. 30 kadar Mehmetçiğimiz 60 küsür ÖSO’dan olmak üzere şehidimiz var. Fakat her geçen gün zafere biraz daha yaklaşıyoruz. Mehmedimiz şu anda dağ, taş, tepe yürüyor. Şu an itibarıyla 300 kilometrekarelik alanı inşallah aşmış vaziyetteler. Biz 3.5 milyon Suriyeli kardeşimizin etkarar topraklarına dönmelerini istiyoruz. Bunun için gayret ediyoruz. Bizim Türkiye olarak Suriye topraklarında gözümüz yok. Bizdeki çadırlarda değil kendi topraklarında onlara evler yapalım.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here