9 YAŞINDAKİ HALİL’DEN YÜREK BURKAN FERYAD: ‘ANNE ÖLMEK İSTİYORUM’

0
1118

Adana’da yaşayan Çiftçi ailesinin oğlu Halil Çiftçi, 7 aylıkken ‘hiperimmunglobulin’ (Vücuttaki bakteri, virüs, kanser gibi yabancı virüslerden koruyan bağışıklık sistemi) hastalığına yakalandı. Hastalığa bağlı olarak 4 aydır kaşıntıları artarak dayanılmaz hale gelince küçük çocuğun vücudunun çeşitli yerleri  yara oldu. Acı içinde kıvranan ve durmaksızın kaşınan Halil Çiftçi’nin ağlayarak ‘Ben şimdi ne yapabilirim anne, artık ölmek istiyorum” feryadı duyanları hüzne boğdu.

Bu Hastalıktan Bir Çocuğunu Kaybetti

Anne Emine Çiftçi, oğlum Halil’e hamileyken doktora gittim. İlk oğlumun da bu hastalıktan öldüğünü söyledim. Çocuğum, ilk zamanlar sağlıklıydı; bu hastalık tekrar karşımıza çıkınca mahvolduk” dedi.

Anne Ölmek İstiyorum

Küçük Halil hastalığı sebebiyle artık okula da gidemiyor. Anne Emine Çiftçi çaresiz olduklarını söyleyerek yardım çağrısında bulundu:“Oğlum, kaşınmaktan her yerini kanatıyor; geceleri ‘Ölmek istiyorum’ diye ağlıyor. Krem, ilaç hiçbir şey fayda etmiyor. Kaşıntı için sadece bir merhem kullanıyoruz. Sürekli deri döküyor. Saatlerce kaşınıyor. Çocuğumuz, gözümüzün önünde eriyor. Kentteki hastanelerin dışında İstanbul ve Ankara’daki merkezlere başvurduk. Çare bulamadık. Yardım bekliyoruz” diye konuştu.

Okula gittiği dönemde derslerinde çok başarılı olduğunu söyleyen küçük Halil ‘Bu hastalıktan kurtulursam mühendis veya mucit olmak istiyorum” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here