ZULÜM İKTİDARINDA BUGÜN:DOKTORUN ‘İLERİ EVRE MİDE KANSERİ’ RAPORUNA RAĞMEN TAHLİYE EDİLMEDİ

0
1884
İktidarın muhalif seslere uzanan işkenceleri her geçen gün artmaya devam ediyor. Hizmet hareketine mensup kişileri mesleklerinden ihraç etmek, mal varlıklarına el koymak ve yıllarca hapis yatırmakla cezalandıran Erdoğan rejiminin  zulmü şimdi de ileri derecede mide kanseri olan Deniz Hakan Şen’in kapısını çaldı.

Yıllardır ilaç fabrikalarında tıbbi mümessillik yapan Deniz Hakan Şen sadece Gülen cemaatine yakınlığı sebebiyle 1 Ekim 2017 tarihinde önce gözaltına alındı, ardından Silivri cezaevine gönderildi.

Mide kanseri olan Hakan Şen suçsuz yere ceza almakla kalmadı. Hapishaneye girdiği andan bu yana sürekli koğuşu değiştirildi. Özellikle; uyuşturucu kullanan, hırsızlık ve cinayetle suçlanan zanlıların yanına konuldu.

Koğuşların çok soğuk ve bakımsız olması sebebiyle hastalığı hızla ilerledi. Hakan Şen ile aynı yerde kalan ve tahliyesi çıkan bir kişi avukata yaptığı açıklamada;Hakan abi çok üşüyordu onun yatağını kaleriferin oraya çekmitik öylece bir köşede yatıyordu kimsede ilgilenmiyordu.’ dediği ortaya çıktı.

Yine aynı şahıs; Hakan Bey’in midesi almadığı için  45 gündür yemek yiyemediğini ve 35 kg kaybettiğini ifade etti.

RAPOR VAR AMA TAHLİYE YOK

Daha önce hastaneye giderek hastalığının ciddiyeti raporla tescillendi ancak yetkililer tedavisi görmesi gereken Hakan Şen’i tahliye etmek yerine ailesi ile görüşmesine de engel oldu.

 

BAŞKA HASTANEYE SEVK EDİLMEK İÇİN 45 TANE DİLEKÇE VERDİ

 

Şen, Doktorun Hakan Şen için yazdığı ‘Hastanın ayrıntılı bir şekilde tedavi edilmesi gerekiyor. Başka bir hastaneye sevk edilmesi gerekli’ raporuna yetkililer yine sessiz kaldı. Bu rapor dışında Hakan Bey, hastaneye gidebilmek için savcılığa 45 defa dilekçe vermiş ancak 60 gün sonra götürülmüştü.

 

Tahliye İçin Ölüm Mü Şart

Hakan Şen’in avukatı tahliye istemiyle bir kere daha savcılığa gitti ancak savcılık kendilerine sunulan raporu ve tetkikleri yeterli bulmadı. Ve bir kere daha karar açıklandı: TUTUKLULUĞUNUN DEVAMINA…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here