ÜNLÜ İŞ ADAMINA ORTADA OLMAYAN BİR SİLAHLI ÖRGÜTE ÜYELİKTEN HAPİS CEZASI

0
586

İş adamı Verdal Hosta’nın hizmet hareketine mensup olduğu iddiasıyla yargılandığı davada karar açıklandı. Mahkeme, ortada hiç bir silah ve suç teşkil edecek delil bulamamasına rağmen Hosta’nın silahlı terör örgütü üyesi olduğu kararına vardı. Mahkeme heyeti Hosta’nın 10 yıl hapisle cezalandırılacağını açıkladı.

 

Akın İpek’le Görüşmesi Suç Sayıldı

Akın İpek ile Fetullah Gülen’i ABD’de ziyaret ettiğini belirten Hosta, “Biz o dönem bir terör örgütü elebaşını ziyaret için gitmedik. Nasıl bir özen gösterebilirdim ki bir yanlışa düşmeyeyim. Zira o dönem herkes oraya gidiyordu. Benim orada birkaç saniyelik görüntüm var. Girerken cep telefonlarımızı aldılar, o görüntüleri kim çekti, kim servis etti bilmiyorum.  Bu yapı bir cemaat, eğitim ve ahlak harekatı olarak biliniyordu.” şeklinde  savunmasını yaptı.

Gülen’in tepe yönetimindeki isimlerle yaptığı telefon görüşmelerine ilişkin de savunma yapan Hosta, söz konusu görüşmelerin 2007’ye ait olduğunu söyledi.

Hosta, o tarihte görüştüğü kişilerin ilerleyen dönemlerde bir suç örgütü yöneticisi olacaklarına yönelik bir öngörüde bulunmasının imkansız olduğunu ifade etti.

Delil Yok Ceza Çok

Hosta, “Adaletin tecelli etmesini ümit ediyorum. Adaletin bir güneş gibi üzerimize doğacağına inanıyorum.” ifadesini kullandı ama karar umduğunun aksine oldu…

Savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, Hosta’nın “silahlı terör örgütü üyeliği” suçundan 10 yıl hapisle cezalandırılmasına hükmetti. Hükümle birlikte sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here