MERİÇ NEHRİNDE YAŞANAN FACİA DA SON GELİŞME

0
1107

ZULÜM İKTİDARI CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR!

Dün sabah 05.00 saatlerinde Meriç Nehri üzerinden Yunanistan’a gitmek isteyen bir grubun, içinde bulunduğu bot alabora olmuştu. Sınırda nöbet tutan hudut askerleri ‘Çocuğumu Kurtarın’ feryatları duyunca AFAD ekiplerini olay yerine çağırmışlardı. Uzun süre yapılan arama kurtarma çalışmaları sonucunda Ayşe Abdurerrezzak isimli KHK mağduru olduğu öğrenilen genç öğretmenin ve 3-11 yaşlarında olan iki çocuğunun cansız bedenlerine ulaşıldı.

Edinilen bilgilere göre Ayşe Hanımın eşi Uğur Abdurrezzak’da aynı botta bulunuyordu fakat kendisine henüz ulaşılamadı.

Ayşe Hanımın İngilizce öğretmeni olduğu öğrenilen eşi Uğur Abdürrezzak da KHK ile uzaklaştırıldıktan 6 ay sonra gözaltına alınmış. 11 ay Kandıra cezaevinde yattıktan sonra ocak ayında tahliye edilmiş. Mahkemesi devam ettiği için ailece yurtdışına çıkmaya karar vermişler.

Meriç’te alabora olan botta bulunan diğer aile: Fahrettin Doğan (30) Aslı Doğan (28) ve çocukları İbrahim Selim Doğan (2,5). Ayrıca Fatih Yaşar isminde bir arkadaş da botta imiş. Kendilerinden henüz bir haber yok.

Bottan meriçe düşenlerden birinin yüzerek karşı kıyıya ulaştığı bilgisi var. Kim olduğuna dair bilgi yok.

Karşı kıyıya ulaşan kişinin “Fatih Yaşar” olduğu netleşti.

Geçişi organize eden kişi arkadaşlara can yeleği vermemiş, acele etmiş, o telaşla bot ağaçlara çarparak bot devrilmiş. Fatih arkadaşımız dal ve ağaçlara tutunarak karşı kıyıya çıkabilmiş, durumu iyi fakat diğerlerinden bir haber yok.

Ayrıntılar Geliyor…

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here