MERİÇ NEHRİ FACİASINDAN ACI HABER GELDİ!

0
480

Sabah 05.00 saatlerinde Meriç Nehri üzerinden Yunanistan’a gitmek isteyen bir grubun, içinde bulunduğu bot alabora olmuştu. Sınırda nöbet tutan hudut askerleri ‘Çocuğumu Kurtarın’ feryatları duyunca AFAD ekiplerini olay yerine çağırdılar. Uzun süre devam eden arama kurtarma çalışmaları sonucu önce 10 yaşlarında üzerinde sırt çantası bulunan bir çocuk cesedi bulundu. Ardından 5 yaşlarında olduğu tahmin edilen ikinci çocuğun cansız bedenine rastlandı. Daha sonra su üzerinde bir kadın cesedi görüldü. Yapılan arama sonucunda kadının üzerinde kendisine ve cansız bedenleri bulunan iki oğluna ait kimlikler olduğu tespit edildi. Çocuk bezleri ve kıyafetleri de bulunan eşyalar arasındaydı..

Erdoğan Zulmüne Karşılık Ölümü Göze  Aldı

Ulaşılan naaşların kimlik bilgilerine göre: Balıkesir’in Havran ilçesi doğumlu Ayşe Abdurrezzak (37) ve oğulları İstanbul Maltepe doğumlu Halil Münir (3) ve Abdül Kadir Enes (11) oldukları tespit edildi.

Meriç Nehrinde boğulan Ayşe Abdurrezzak iddialara göre KHK ile mesleğinden ihraç edilen bir öğretmendi. Erdoğan rejimi KHK ile insanları işlerinden men etmekle kalmayıp; Suçsuz yere yıllarca hapis, itibarı sıfırlama ve bir daha meslek sahibi olmamaları için uğraşarak insanların tüm haklarını da ellerinden almaya devam ediyorken, Ayşe öğretmen de Türkiye’de kalsa tehdit ve hakarete maruz kalacak çocuğu hapiste büyüyecek ve terörist damgası yiyecekti. Tüm bu işkencelere maruz kalmak istemeyen genç öğretmen, özgürlüğü yakalamak uğruna umut yolculuğuna çıkmıştı…

Edinilen bilgilere göre Ayşe Hanımın eşi Uğur Abdurrezza’da aynı botta bulunuyordu fakat kendisine henüz ulaşılamadı.

Yandaş medyanın olayın ayrıntılarını gündeme getirmemesi dikkat çekerken sosyal medya üzerinden #MeriçteÖlenİnsanlık etiketi üzerinden yaşanılan acı olaykarşısında sessiz kalanlara tepkiler yağıyor.

Ayrıntılar Geliyor…

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here