ERDOĞAN REJİMİ BİR CAN DAHA ALDI!

0
443

Ahmet Turan Özcerit Sakarya Üniversitesinde akademisyendi. Hizmet hareketine mensup olduğu gerekçesiyle önce ihraç edildi ardından tutuklanarak cezaevine konuldu. Tutuklu bulunduğu süre içinde kansere yakalanan Özcerit’in hastanede tedavi görülmesine izin verilmedi. Tahliye edildiğinde ise artık çok geçti…

12 Ay İddianame Hazırlanmadı

Görev yaptığı Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden KHK ile ihraç edildikten sonra tutuklanan Özcerit hakkında 12 ay boyunca iddianame hazırlanmadı.

Hiçbir suç delili olmadan mahkum hayatına maruz bırakılan Doç. Dr. Ahmet Turan Özcerit, cezaevinde kalın bağırsak kanserine yakalanmış ve serbest bırakılmamıştı. Zulüm bununla da sınırlı kalmadı. Yanında refakatçi olması gereken Özcert’in bu hakkı da elinden alındı. Özcerit’in oğlu yaptığı açıklamada;

‘En çok ihtiyacı olduğu zamanda moral vermemizi bile engelliyorlar. Ben babamı göremiyorum, kardeşlerim göremiyor bir tek annem haftada bir 10-15 dk yanında kalabiliyor. Cezaevindeyken en azından görebiliyorduk şu an o hakkımızı da elimizden aldılar.’ ifadelerini kullandı.

Tahliye Edildi Ama…

Yoğun çabalar sonucu Doç. Dr. Ahmet Turan Özcerit 21 Eylül günü tahliye edildi ama hastalığı karaciğer ile akciğere metastaz yapmış ve hastalığın son aşaması olan 4. evresine girmişti.

Yaşadığı olumsuz koşullar ve tedavisinin engellenmesi sonucu hastalığa daha fazla dayanamayan Doç. Dr. Ahmet Turan Özcerit bugün vefat etti.

 

Oğlu Sinan Özcerit sosyal medya hesabı üzerinden;

 ​”Babam son anlarında yatağından kalktı, kollarını sıvazlayarak abdestini aldı, anneme ve kardeşlerime sarıldı ve ruhunu teslim etti. Dualarınızı eksik etmeyin. Mücadelesi bitmedi…Cenazemiz ikindi namazına müteakip Ankara Karşıyaka Mezarlığı’na defnedilecek.”  sözleriyle babasının ölüm haberini paylaştı.

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here