Cep telefonunda Gülen videosu izledi diye gözaltına aldılar

0
694

Adıyaman’da ‘akademisyenlerden sorumlu imamı’ olduğu iddiasıyla aranan İ.B. ve 2 yardımcı doçent cep telefonuna yüklü ‘Falcon’ ile görüşme yapıp, Gülen’in videolarını izledikleri gerekçesiyle silah doğrultularak gözaltına aldı.

Adıyaman’da, Gülen cemaatine yönelik operasyonda bir otomobilde, ‘akademisyenlerden sorumlu imamı’ olduğu iddiasıyla aranan İ.B. ve üniversitede halen görevli 2 yardımcı doçent doktoru, cep telefonuna yüklü ‘Falcon’ ile görüşme yapıp, Fetullah Gülen’in videolarını izledikleri gerekçesiyle gözaltına aldı.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize İşlerle Mücadele Şubesi ekipleri, kentte önceden belirlenen 7 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, adreslerden birinin önündeki park halinde bulunan otomobilde, para saydıkları ve Fetullah Gülen’in videolarını izlerken cep telefonuna yüklü ‘Falcon’ ile görüşme yaptıkları gerekçesiyle 3 kişi yakalandı.

Gözaltın alınan şüphelilerin, ‘akademisyenlerden sorumlu imamı’ olduğu iddiasıyla aranan İ.B. ile Adıyaman Üniversitesi’nde görevli yardımcı doçent doktorlar H.P. ve R.K. olduğu belirlendi. Araçtaki 3 bin lira para ile İ.B.’ye ait ‘Falcon’ yüklü cep telefonuna el konuldu.

Diğer adreslerde yapılan aramada ise Adıyaman Üniversitesinde doktor S.Ç., araştırma görevlisi L.A. ile aile hekimi O.S. ve A.T. gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 7 şüpheli, hastanede sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Kronos News

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here