Bylock suçlaması ile gözaltına alınan pazarcı teyzenin kanser olan oğlu hala tutuklu

0
547

2017 Ağustos ayında ekranlara yansıyan ilginç bir olay yaşandı. ‘Büyük’ bir operasyon yapacağını düşünen Aksaray Emniyeti basına haber vermiş ve ‘basılacak’ her eve basın mensuplarını da beraberinde götürmüştü. Bylockçu olduğu iddiasıyla hakkında gözaltı kararı bulunan Gülen Teyze’nin de evine giden polisler, teyzenin pazarcı olduğunu öğrenince pazarın yolunu tutmuşlardı. Meyve tezgahında buldukları Gülen Teyze’yi pazarda herkesin içinde kameralar eşliğinde gözaltına almışlardı.

Bu olay özellikle sosyal medyada gündem olunca, Bylock’un ‘sulandırılmasından’ korkanlar, birkaç gün sonra teyzeyi gelininin ‘yaktığı’nı haberleştirdiler.

Gülen Teyze’nin Kanserli Oğlu

Pazarcı Gülen Teyze’nin oğlundan ise hiç kimse bahsetmedi. Çünkü oğlu M. D. cezaevindeydi ve kanserdi. Bunu haberleştirmenin ‘mağdur edebiyatı’na destek vermek olacağından korkan ‘tarafsız’ ve ‘bağımsız’ Türk medyası bu mağduriyete de gözlerini kapadı, kulaklarını tıkadı.

‘İçeride’ Tekrar Kanser Oldu

M. D. Osmaniye Ceberi Bereket Anadolu Lisesinde başarılı bir Matematik öğretmeniydi. 15 Temmuz bahanesiyle o da yüz binlercesi gibi işinden atıldı. Yetmedi tutuklandı. Tutuklanmadan önce böbrek kanseriydi ancak gördüğü kemoterapi ile hastalığı iyileşmişti. Fakat bünyesi oldukça zayıflamıştı. Tutuklu bulunduğu Osmaniye T Tipi Cezaevinde hastalığı tekrar nüksetti. Bir buçuk ay boyunca ilaç tedavisi olması gerektiğini cezaevi yönetimine bildirse de bu isteği sonuçsuz kaldı. Hasta haliyle Ankara’ya başka bir cezaevine nakledildi. Hastalığı ilerledikten sonra Ankara’da tedavi görmesine nihayet ‘izin’ verdiler.

Sitemize ulaşan bilgilere göre M.D.’nin ailesi oğullarının sağlığından son derece endişeli ve bir an önce tahliye edilmesini bekliyor.

M.D. gibi nice hasta ise, halen cezaevlerinde tutsak bulunuyor.

 

Mağduriyetler

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here