Yandaş Medya Yazarı Dolandırıcı Çıktı

0
708

Hayali ihracat suçlaması ile Kocaeli Emniyeti’nin yürüttüğü soruşturma sonrası tutuklanan Keskin Holding’in sahibi Recep Ercan Keskin ile işbirliği yaptıkları tespit edilen bazı kişilerin cuma günü İstanbul’da gözaltına alındıkları ortaya çıktı. Gözaltına alınanlar arasında yer alan Erdal Şimşek’in de Milat gazetesi yazarı olduğu öğrenildi. Şimşek aynı zamanda TRT Kürdi kanalında program yapıyor

Suç Dosyası Saymakla Bitmiyor

Şüphelilerden bazıları, İstanbul’un yanı sıra, Konya, Çorum, Mersin, Antalya’da çok sayıda iş adamını dolandırmakla suçlanıyor. Hakkında, dolandırıcılık, yağma, darp, tehdit, evrakta sahtecilik suçlaması ile çok sayıda soruşturma yürütülen Bereket Öner (34), emniyet ifadesinde Recep Ercan Keskin ve Erdal Şimşek ile bir araya gelerek B. K. isimli iş adamı hakkında savcılığa verdikleri dilekçenin nasıl hazırlandığını anlattı.

Amaç Para Koparmaksa Mitçi Rolü de Yaparlar

Öner; Keskin ile birlikte buluştuğu Şimşek’in kendisini MİT mensubu olarak tanıttığını ancak, gerçekte durumun öyle olmadığını bir kaç gün sonra anladığını anlattı. Öner, iş adamı B.K. hakkında savcılığa verilen dilekçenin Keskin’in ofisinde hazırlandığını anlattı. Öner, Keskin’in, söz konusu dilekçeyi savcılığa vermesi halinde yüklü miktarda para alacağı vaadinde bulunduğunu öne sürdü.

B.K. hakkında verdikleri dilekçede yer alan ifadelerin yalan olduğunu söyleyen Öner “ B. K.’yı zor duruma sokup para koparmak için böyle bir iş içerisinde yer aldılar” dedi. Erdal Şimşek ise, Öner’in verdiği ifadeye benzer bilgiler verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here