MEB Türkiye’de Eğitim sorunlarını çözdü, Afrin için hazırlıklara başladı

0
813

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ise yaptıkları açıklamalarda “son terörist etkisiz kalıncaya dek harekat sürecek” dedi. Operasyon sonrasında Türkiye’nin bölgeden çekilip çekilmeyeceği bilinmiyor.

Sendika.org’un haberine göre ise hükümet, bölgede yerleşme planı yapıyor. Haberin dayanağı ise Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün öğretmenlere gönderdiği mesaj.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün öğretmenlere gönderdiği ileri sürülen mesajda, “İl müdürümüzün emridir. Afrin temizlendikten sonra yeni bir oluşum olacaktır. Arapça bilenler öncelikli olmak üzere Afrin’de Türk Milli Eğitim Sistemi nezaretinde orada gönüllü çalışacak Türk öğretmenlere ihtiyaç vardır. Tüm okul müdürlerimiz kendi öğretmenlerine ulaşıp olumlu ya da olumsuz Şube Müdürü Mahmut Sabah’a yarın akşama kadar haber vermesi gerekmektedir. İhmal etmeyiniz” deniliyor.

Mesajın okul müdürleri tarafından da öğretmenlere iletildiği ifade ediliyor. Haberde, ‘Fırat Kalkanı’ operasyonu kapsamında girilen Cerablus, El-Bab, Mare ve El-Rai gibi bölgelerde benzer bir uygulamaya imza atıldığı hatırlatılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here