Neden Hizmet İnsanları Hizmet’i Twitterda Konuşuyor?

1
1046
Evet hikaye belli hepimiz hemde istisnasız hepimiz hizmet diyince birkaç kelam ediyoruz.
Ve son zamanlarda bu sözleri topladığımız da sağlam bir hizmeti eleştiri veya özeleştiri kitabı haline gelecek kadar oldu!
Bir çoğumuz bu eleştirileri twitter üzerinden yapıyor ve bazı kardeşlerimiz haklı olarak “bunun konuşmanın yeri burası mı? Ve Suçlu (yani zalim)  belliyken hizmeti eleştirmekte nerden çıktı diye bize sitemde bulunuyorlar.
Ben bu yazı da bunu neden yapıyoruz ve neden twitter üzerinden yazıyoruzu bencesini anlatacağım!
Neden hizmeti eleştiriyorlar? 
Kabaca eleştiriyorlar dediğimiz herkes kendine göre fikrini söylüyor ve biz belli prensiplere bağlı kaldığı müddetçe bunları söylemenin suç veya günah olmadığını bilmemiz gerekiyor.Aslında  kimse hizmetin ana prensiplerinden birini eleştirmiyor ve bunun hakkında konuşmuyor.Konuşanlar genellikle insanı hatalardan ve yanlış kararlardan isim vermeden  dem vuruyorlar.
Evet zalim belli zulmünu yapıyor Rabbimin ona verdiği zamana kadar da bu işe devam edecek biz zalime zalimsin diyoruz ve karşısında olduğumuzu her platformda söylemeye çalışıyoruz. Yaptığı hukuksuzlukları ve eziyetleri elimizden geldiğince duyurmaya çalışıyoruz. Diğer yandan gerek Türkiye de gerekse yurtdışında mağdur aileler adına elimizden gelen manevi dua kısmı ve maddiyat kısmını yapmaya çalışıyoruz.
Bu yazdıklarımızdan başka zalimle mücadele yöntemimiz yok!Onun mağdur ettiği masumlara karşı da elimizden malesef daha fazlası gelmiyor.
İşte bizim sizle olan tatlı sıkıntımız bundan sonra başlıyor.
Evet elimizde   sonrasında  canımız kadar sevdiğimiz hizmet ve davamız kalıyor aklımızda sadece bu işin daha iyi ve uzun süre nasıl yapılır nasıl hiçbir sıkıntı yaşamadan hizmet Amerika’da, Avrupa’ da hatta Asya ve Afrika ‘da (Allah korusun)  Türkiye’de ki gibi acımasızca gelen devlet denetimlerinden veya devletin sorguya çekmesinden sıkıntısız kurtulur (hizmetin bir illegal bir işi olmasa da bizi en iyi bilen halka bile anlatırken zorlandığımız şeyleri bu coğrafyada nasıl anlatırızın düşüncesi) diye fikir üretmek kalıyor ve bunu sansürsüz bir şekilde sadece twitter dan konuşabiliyoruz.işte biz bu yüzden hizmetin dertlerini bizce belki çözüm olabilecekleri tarihe not düşüyoruz.
Sizlerde haklı olarak “Bunu uygun ortamlarda dile getirseniz burası yeri mi?” diyorsunuz. 
Uygun ortam dediğiniz yerler malesef istişare ortamları olamadığı için millet burda yazıyor zaten. Hadi toplu bir yerde söyleyemediklerinizi birerbirde üstünüzde ki abinizle niye konuşmadınız diyebilirsiniz!
Ama ben şahsi olarak üstümle hatta yetmedi onun üstüyle o da yetmedi ülkedeki en üst muhatabıma bulunduğum yerdeki sıkıntıları anlatmama rağmen (eleştiri değil  sorunlar ve bence çözümler sunarak konuştum) ama malesef hiçbir şekilde kaale alınmadı yine işler bildiğiniz gibi devam etti ama fazla değil 1-2 sene  (şimdi yetkililerden biri sana orda zülüm etmişiz diyorlar!) sonra konuştuğumuz herşeyi şimdi birer birer yapıyoruz. 
Bu benim şahsi yaşadığım olay ve  bunun gibi binlercesini alt alta koyunca herkes derdini anlatacak bir merci olarak twitteri seçti.
Ne yapalım dostlar hepimiz derdimizi Hocaefendiye açacak kadar yakın veya yakında değiliz ki istesek de bunu yapabilir miyiz o da ayrı bir konu!
İşte bu nedenlerden dolayı tek ağzımızı açabildiğimiz yer olan twitter dan da siz dava arkadaşlarımız tarafından (küfür ve hakaret dışındaki)  sizce eleştirleri bizce dertlilerin dertlerini dökmesini susturmaya çalışmalım bırakılım isteyen istediğini söylesin fikri planda tezlerini ortaya koysun.
Bu dava birkaç kişi eleştirdi diye yıkılmaz veya bölünmez. Dava bana göre ancak her muhalif gibi duran sesi “Nobranca” susturacak adeta bir sosyal medya linçleri yapılarak kişilerin ayrıştırıcı bakışlarıyla bölünme yoluna girebilir ama bu da başında herşeyi artık kendi ağzından söyleyen bir hocası(Hocaefendi) varken o da olmaz.
Burda sadece hizmetin  kırmızı çizgilerine (Kur’ân, sünnet, hadis, risale ve Hocaefendi) dikkat ederek lafını söyleyenleri dinleyelim bir ne kaybederiz?
Hacı Osman
Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

1 YORUM

  1. Kardeşim, yaptığın değerlendirmelere katılıyorum. Fakat bazı arkadaşlar şahsi çıkışlardan fazlaca etkilenip genele müspet hitap etme yerine hoş karşılanmayacak üsluplarla cevap veriyorlar. Bu, bu kardeşlerimizin akli melekelerinin bozulduğunun en büyük göstergesi. Tabi bu durum her iki taraf için de geçerli ve bu mevzuda özellikle HE den terbiye almış ve onunla rahatça iletişim kurabilen Abi dediğimiz kişilerin tavsiye ve düzeltmeden ziyade tepki tarzı yaklaşım ve yazılarını özellikle olumsuz görüyorum! Doğru olanı savunuyor olsalar da! Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozup düşmanımızı ve bizim içimizden görünüp çekişmemize neden olan münafıkları bize güldürmesin. İnayetini üzerimizden eksik etmesin. Lütfen yorum ve yazılarımızı, peygamber ahlakını gözeterek yazalım ve genele hitap edelim. Allah yar ve yardımcımız olsun. Selam ve dua ile.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here