Neden mi itiraz ettim?

0
2119

Veysel Ayhan beyin Tr724 sitesinde yazdığı yazısına neden itiraz ettim:

1- Abdurrahim Karslı F.tö tabirini çoktandır kullanıyor ve hizmetten insanların tepkisi nedeniyle kullandı tezi yalan ve yanlıştır. Yazının bu temel üzerine bina edilmiş olması, yazının temelden hatalı olduğunu gösteriyor.

2- Birisine terörist derseniz insanlar elbet tepki verir ve verilen tepkilerin hemen hemen hepsini okudum ve ismi bilinenen hesaplar gayet üsluplu tepkiler vermiş küfür edilmemiş. Elbette ismi, cismi belli olmayan ve hizmet hareketindenmiş gibi kendisini gösteren operasyonel hesapların küfürleri de mevcuttu. Fakat bunu baz alarak tümden hareketin insanlarını suçlamanın doğru olmadığına inanıyorum.

3-Üslüp konusunda ilk uyarı yazılarından birini 2015 yılında, cemaatte aktrolleşme tehlikesi diye yazmıştım, konu uslüp meselesi değil, konu, sana terörist diyen birine bir köşe ayırıp ona paye verilmesidir.

4- Hizmet Hareketi içerisinden içinden çıkan akademisyenlere, yazarlara onca hakaret edilirken, hem de kendi içinden adamlar tarafından, buna karşı bir yazı yazmayan insanların, sana terörist diyen birine sahip çıkmasını doğru bulmuyorum. Hele bunun için hareketin en bilinen medya organında bir köşe yazısı yazılmasını zül olarak görüyorum.

5- Ayrıca, hareketin insanlarına terörist diyen birinden, terörist iftirasına uğrayan insanların özür dilemesini zillet olarak görüyorum. Bir mümin bir münafıktan özür dilemez sözünün kimin tarafından dile getirildiğini hatırlatmak isterim.

6- Bu yazdıklarım, benim fikrim, katılırsınız katılmazsınız okuyuculara kalmıştır, fikrimi söyledim diye bana, “ajan, 2. Hüseyin gülerce” diyenlere, Allah kalbinize göre versin diyorum.

7- Tartışmalara girmem, fikrimi söylerim, fikri olan da fikrini söyler ve herkes kendi kanaatini verir. Hep dediğim gibi, kimseyi ve gurubu temsil etmiyorum. Kendi fikirlerimi yazıyorum. Yazdıklarımın elbette birilerinde rahatsızlık oluşturması normaldir ve herkesin takdir ve onaylamasını beklemiyorum.

8- Şahıslarla işim olmaz, bugüne kadar da olmadı. Doğru bildiğimi yazarım, bunun için de , ne kimseden izin alırım, ne de kimseye hesap veririm. Bugüne kadar kimsenin yönlendirmesi ile yazı yazmadım ve yazmam.

9- Hizmet Hareketi homojen bir yapı değildir. Çok sesli bir yapıdır. Bunun artık farkına varılmasını, her itiraz edenin susturulmaya çalışılmasının artık mümkün olmadığını belirterek, böyle düşünceleri olanların bu sevdalarından vazgeçmelerini tavsiye ederim.

10- Kutsama hastalığının abiler eleştirilemez seviyesine gelmiş olmasını hayret ve üzüntüyle görüyorum. Bu hareket zarar veriyor ve bundan sonrasında bu şekilde devam edilirse daha büyük zararlar vereceğine inanıyorum.

11- Her türlü eleştiriye açığım, varsa fikriniz yazın, yollayın sitede yayınlarım, yeterki hakaret olmasın, şahıslar hedef alınmasın.

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here