Görmez Ailesi’nin Dramı

0
451

15 Temmuz gecesi binlerce İnsanın hayatı değişti. Çoğu  bir daha hic düzelmeyecek şekilde bozuldu… Bugün  bunlardan sadece bir kaçından bahsedeceğim; Görmez ailesinin dramını anlatacağım sizlere.

15 Temmuz’a karşı olduğunu savunmasına rağmen gözaltına alınan Bekir Görmez, Konya Kapalı Cezaevi’nde. Mevlana Üniversitesi adına attığı iddia edilen bir tweet sebebiyle 17 aydır tutuklu. Ama bu duyduklarınız trajedinin aslinda başlangıcı sayılır…

Milli Eğitimde 17 yıldır sınıf öğretmenliği yapan eşi Fatma Görmez ise, 4 yıl önce böbrek yetmezliği sebebiyle malulen emekliliğini bekliyordu. Fatma hanım Yüzde 96 engelli raporuna sahipti… Ve Yaşadığı travma etkisiyle iki büyük kalp ameliyatı olmuştu.. şimdi Konya Selçuk Tıp Fakültesi’nde oğlu ile yatıyor. artık 35 kiloda. Böbrek yetmezliği, eklem rahatsızlıkları var. Ameliyatından on gün sonra kalkacak durumda olmamasına rağmen gözaltına alındı. Eskiden İşitme cihazıyla duyan kulakları ise artık hiç duymuyor.

Bekir ve Fatma Gormez Çiftinin iki çocuğu var. %80 duyu kaybı ve %60 görme kaybı olan 14 yaşındaki BERK Görmez hastalığı nüksetmeden önce babasının yokluğuyla travma yaşadı. Çevresiyle iletişimi kesti ve kimse ile konuşmuyor. Yemeden içmeden kesilip , hastaneye kaldırılan Berk şu an yoğun bakımda. Bağırsak düğümlenmesi sebebiyle İki ameliyat geçirdi ve bağırsaklarının bir kısmı alındı.

11 yaşındaki Azize ise şu aralar yapayalnız. Okul sezonu yaklaşırken yaşadıklarından doğan agresiflikle çevreyle iletişimi gittikçe bozulan Azize, zaman zaman anneannede kalsa da hastane nöbet değişimlerinde yalnız kalıyor. Çevresinde olup bitenleri henüz tam anlamıyla kavrayacak yasta bile değil… Birden bire butun sevdiklerini tek tek alan bir tufanın önünde yapayalnız kalakaldı… Azize yalnız ve çaresiz bir çocuk…

Fatma Görmez bugünlerde en çok tüm yakınlarının kendisini yalnız bırakmasından yakınıyor. Sadece akrabaları değil, 17 yıl çalıştığı okuldan da kimse kendisini arayıp sormamış. Tanıdıkları tarafından yalnızlığa mahkum edilmiş.

İlk aylarda bu duruma çok üzülen Fatma hanım, “Şimdi tek derdim çocuklarımın sağlığı. Başkalarının desteğini, ilgisini değil, çocuklarıma yardımcı olması için eşimi istiyorum” diyor ve bu sorunun çözümü için şöyle bir çağrı yapıyor.

“İkimiz de işsiz kaldık. Eşim bir yıldan fazla hapishanede. Yaşadığım acıların etkisiyle kalbim su topladı iki kez ameliyat geçirdim. Ameliyattan 10 gün sonra gözaltına alındım. Bir müddet sonra bir gece duymamaya başladım. Sabah olur olmaz, Hastaneye kendimi zor attım. Doktorlar muayene den sonra bir kağıda “maalesef” yazdı.

Önce anlayamadım, sonra ise ağlayamadım…. İşitme cihazıyla bile duyamayacaktım”
“Evlatlarımın anne demelerini duymaya hasret, ihtiyaçlarını yazarak ilettikleri, dert ve ızdıraplarla iki büklüm bir anneyim”

Çocuklarımı duymadığım için iletişim kuramıyoruz. Sorunlarını çözemediğim için bana kızıyorlar.

“Artık bu hâle dayanırım bilmiyorum.

Çocuğumun son günlerinde Eşimin tutuksuz yargılanmasını, yanımda işiten kulağım olmasını istirham ediyorum” Eşimi bırakın, çocuklarımın ona ihtiyacı var.

Gormez ailesi 15 Temmuz’da hiçbir suca bulasmadilar ama hayatlari geri dondurulmez bir sekilde mahvoldu… Olan bitenler kimin kabahatidir bilmiyoruz ama Gormez ailesinin olmadigi kesin..

Umariz bu hikayeyi vicdan sahibi birileri duyar da bu trajediye bir an once son verirler…

Deniz ZENGİN @kamphatiralarim

Biz bu videoyu hazırladığımızda Berk Görmez hayattaydı. 4 Ocak 2018’de Berk hayata gözlerini yumdu. Son isteği babasının yanında olmasıydı.. ama olmadı..

Bu videonun hazırlanmasında emeği geçen metin yazarlığı, seslendirme ve montaj ekiplerine teşekkür ederiz.

Görmez ailesinin yaşadığı trajediyi anlattığımız yayını VİDEON kanalımızdan izleyebilirsiniz. Abone olmayı unutmayın..

 

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here