Mazluma Sürgün Evi, Zalime Cihan düştü!

0
1345

 

Türkiye’de İşkence iddiaları gündemden düşmüyor. Gün geçmiyor ki, bir mazlumun tutuklanma haber alınmasın. Ülkemiz hergün, keyfi uygulamalar içeren farklı bir sarsıcı haberle güne başlıyor. Cezaevindeki 17.000 Kadın 668 Bebek sayısı gittikçe artarken, şimdilerde ise despot rejim hasta masumları hedef almış durumda.

Edremit Özel Özcan ilköğretim okulunda Din dersi öğretmeni olan Ömer Şamlı, sabah memleketi Denizli’de gözaltına alındı. Edremit’e götürülecek olan Ömer öğretmen hastalıklarına rağmen hemen tutuklanıp Denizli Cezaevine sevkedildi.

43 yaşında ve % 74 özür raporu bulunan Şamlı’ nın, çok ciddi hayati risk taşıyan hastalıkları var. 18 yıldır ağır reyno fenomeni ve sistemik sklerozis hastalığı mücadele ediyor. Buna bağlı hastalıklarını sırasıyla özetleyecek olursak;

Akciğer tutulumu. Akciğer kapasitesi yüzden 35

Mide rahatsızlığı

Anemi

Kanamalı hemoroid

Hipertansiyon

El ve ayak parmaklarında kopmalar

Özefagus (yemek borusu)darlığı

Hakkındaki devam eden adli işlemler sebebiyle tedavisi kesilen Ömer Şamlı’nın 3-4 gün gözaltı süreci hayatına mal olabilir. Ömer beyin hayatına mal olabilecek bu işkence sürecinin bir an evvel sonlandırılması doktor raporu olup hayati risk taşıyan Ömer Şamlı’nın tutuksuz yargılanması gerekmektedir.

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here