Meğer Emrah Hanım da Terör Örgütü Kurmuş!

0
2177

Geçmiş dönemde Üstadın izinde giden bir baba Mehmet Akif Usanmaz. Üstad Bediüzzaman Said Nursi’nin talebesi bu mübarek zat Emekli Hava Astsubaydı. 7 Mayıs 2017 tarihinde 92 yaşında vefat etti.

Mehmet Usanmaz hayatını insanlara hizmet odaklı yaşayan abide şahsiyetlerden.Helikopter ile risaleleri taşıma görevini üstlenmiş kendini Hakka adamış mübarek bir İnsan.

Vefat ederken iki kızının Emrah ve Esra hanımın ismini sayıklıyordu. Kalp krizi ile yavrularına hasret gözü açık irtihal etmişti darı bekaya..

Kızlarına gelince;

Esra Hanım 12 yıllık muhacir bir öğretmen.. Bu hikaye başka bir makale konusu..

Emrah hanımın hikayesi ise tam bir trajedi. Balıkesir’de Ağustos 2016 yılından önce eşi Halil Çelik içeri alınıyor. Bir hafta sonra ise Emrah Çelik İzmir Şakran Cezaevinin yolunu tutuyor. 9 Eylül Üniversitesi 99 yılı İlahiyat Fakültesi mezunu. Raif Cilasun Kız Kuran Kursunda müdür olan ve 2015 te Doğum sonrası nükseden hastalıkları sebebiyle çalışamayan Esra hanım terör örgütü kurma ve terör örgütüne yataklık yapmaktan yargılanıyor.

Çelik ailesinin üç çocukları var. Yusuf Cemil 16, Mehmet Tarık 12, Ömer Said 3,5 yaşında.. Anne ve baba ansızın alınınca çocuklar tüm aile ile iletişimsiz kalıyor. Çocuk Esirgeme Kurumu tarafından alınan çocuklar kurumda kalıyor. Durumu öğrenen Amcanın müdahalesi ile çocuklar ancak iki hafta sonra alınıp Yengeleri tarafından bakılıyor. Yenge çocuklara bakmak için Balıkesir’e taşınıyor.

Çocuklar iki ayda bir açık görüşte anne ve babalarını görebiliyor. Halil ve Emrah çifti ayrı iki ceza evinde kaldıkları için görüş günü vakitleri geçirmemek için çocuklar adeta yarış atı gibi koşturuyorlar. Kurban bayramında babalarını 10 dakika görebilen çocukların dışında, birinci dereceden akraba olmadıklarından amca ve yengenin çocuklara refakat etmesine müsaade edilmiyor.

Emrah hanımın doğum sonrası hastalıkları var. Daha kötüye gitmemesi için ilaç tedavisi görüyor. Bu hastalığın yanı sıra ileri derecede görme bozukluğu var. Strese dayalı hiç görmediği oluyor. Doktor ağır strese bağlı olan bu hastalığın ileride göz kaybına sebep olacağını söylüyor.

Emrah Çelik geçen 16 ay içinde 44 bedenden 36 bedene düşmüş durumda. Babasının vefatını söyleyememiş aile büyükleri. Emrah hanımın babası İçin ördüğü takke ve bereleri alırken kendilerini zor tutmuşlar.

Günümüz Türkiye’sinde yaşanan her olay vicdanlara sesleniyor. Duyabilenlere bu hikayeler çok şey anlatıyor. 4. Mahkemesi 4 Nisan 2018 de görülecek olan Emrah hanım çocuklarına kavuşacağı günü bekliyor.

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here