Muhacir mektubu üzerine…

0
3195

Muhacir’e Şerh.

Selamlar arkadaşlar.

Bir önceki yazıda muhacir arkadaşımızı davet eden (yabancı ile evli olan) kişi benim.

Öncelikle özetle kendi hikayemden bahsetmek isterim.

Malum darbe tiyatrosundan sonra yurtdışına çıkmak zorunda kaldım zira 2015’te gözaltı ve mahkeme süreçlerim oldu ve nasıl olsa bana ulaşacak diyerek yurtdışına çıktım. Doğu Avrupa’da bulunan ülkeye gittim, zira “sözlüm” oralı idi.

Akabinde biraz acele ile evrak vs toplayıp evlendik. (Hanımım Hristiyan idi bu arada) Cebimde evlenecek kadar, hatta gelinlik bile alacak param yoktu, Allah şahit. Ama ensar abilerimiz, ablalarımız, gelinlik işini halletti, düğün yemeği verdiler, hatta ablalarımız kına bile yaptılar.

Her konuda yardımcı oldular; iş buldular, maddi olarak sıkışınca da Hızır gibi yetiştiler…

Gelelim diğer muhacir arkadaşımıza kendisini ben davet ettim, az çok işimi oturtmuş düzene girmiştim.

Kendisi hanımı ile Geldiğinde abimiz biraz şakayla karışık bana “niye herkesi getiriyorsun” diye serzenişte bulundu. Ama Türkiye’den gelen biri için kırıcı olmuş olabilir. Kötü niyetli söylememiştir.

Bu arada başka bir ülkede (şuan büyük sıkıntılar olan) bulunan bir abime ulaştım,hemen atla gel dedim çünkü çaresizdi.

Bu arada “patron” konusuna şerh koymamız gerekiyor. O diğer abilerin arasında bir espri gibiydi, kendisi patronluk iddiasında bulunacak birisi değil. Mizaç meselesi.

Diğer bir mevzuu ise vize-oturum.

Bu konuda kesinlikle hak veriyorum arkadaşlara çünkü en geç 6 aya çözülecek mesele kör düğüme dönüştü.

Ben Ensar abilerimizden razıyım Allah’ta onlardan razı olsun.

Fakat bu konuda niye bu kadar pasif kalındı anlayamıyorum. Arkadaşımızın çocuğu şuan “vatansız” diğer mağdur arkadaş bebek bekliyor. Bunların dile getirilmesi şart bence.

Arkadaşı “hain” “fitneci” ilan etmeden önce sizi empatiye davet ediyorum.

Çünkü belirsizlikler üzerine bir çocuk dünyaya getirmek kolay değil, bir ikincisi bunu yayınlayanlara da tepki göstermemiz -belli sınırları korumazsak- bizi yıpratacaktır.

İnanın arkadaşın böyle bir yazıyı yayınlamasını bende istemezdim ama mağdur arkadaş bana sorduğunda “gönder madem, başkaları da aynı şeyi yaşamasın” dedim.

Zira arkadaşların gelişine vesile olan kişi olarak kendimi sorumlu hissediyorum. Son olarak eleştirilere açığım ama mağdur Arkadaşların da, benim de fitne gibi bir niyeti yok. Allah izin verirse kendi başımdan geçen güzel olayları da kaleme almayı düşünüyorum, Allah’a emanet olun.

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here