Kom Şubede İşkence; Artık Elimizdesin, Eşini Getiririz!

0
1686

 

‪Türkiye’de herşey geriye gidiyor. Ülkesi için kaygılanan İnsanların bunlara şahit olması ise çok acı verici. ‬Devlet kadroları her hadisede hukuku ayaklar altına alıyor. Hukuksuzluk karşısında İşkenceye karşı yürütülen mücadele de o ölçüde çok önem arzediyor.

Kaçırılma olayları hem yurt içi hem yurt dışında devam ederken, gündeme İşkence olayları hızla giriş yaptı. ‬İşkencenin uygulandığı illerden biri Diyarbakır diğeri de Konya.

‪DİYARBAKIR ve KONYA Kom Şubede İŞKENCE‬

‪15 gün önce Diyarbakır’da gözaltına alınan Öğretmen N.C. Kom Şubede 14 gün boyunca işkence gördü. İşkence izleri gözükmemesi için gözaltı süresi 15 gün daha uzatıldı.‬

Konya Emniyeti’nin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nde ise işkencelerin, Şube Müdürü Ali Loğoğlu’nun talimatıyla yapıldığı ifade ediliyor.

Loğoğlu ve yardımcısı İlker Belen’in, sorularda işkence yönteminin kullanılmasını zaman zaman kendi gözetimlerinde gerçekleştirdikleri söyleniyor.

İşkencenin aralıksız devam ettiği vücutlarında dayak ve darp izleri olduğu belirtiliyor. Diyarbakır Kom Şubedeki gibi aynı taktikle gözaltı süreleri uzatılarak darp ve işkence izlerinin görülmemesinin sağlanmaya çalışıldığı da ‪mağdur yakınları tarafından aktarıldı.‬

Artık Elimizdesin, Eşini Getiririz!‬

‪Polis memurunun, gözaltındaki kişiye ‘Eşini de getireceğiz. Gözünün önünde, Ona da aynısını yapacağız’ şeklinde tehdit de bulunulduğu öğrenildi.‬

Loğoğlu’nun gözetiminde tüm sorgularda psikolojik ve fiili işkence yöntemleri, ağır küfür ve hakaretlerin rutin uygulamaya dönüştürüldüğü ifade edildi.

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here