Kaçmaz Ailesi Nerede?

0
1250

 

Twitter kullanıcıları tarafından #FreedomToKacmazFamily etiketiyle bu saatlerde resmen çığlık atıyor. Twitter’da sayıları onbinleri bulan gönüllüler, kısa sürede TT listesine girdi.

Sesini sosyal medya kanalıyla yetkililere ulaştıran sosyal medya kullanıcıları, Kaçmaz ailesinin nerede olduğunu merak ediyor.

Twitter kullanıcıları Kaçmaz ailesinin durumları ile ilgili bilgi almak istiyor. Bu etkinlikte Pakistan yetkililerinin ve uluslararası medyanın devreye girmesi bekleniyor.

Üç gün önce yaşanan hadisede İnsan Hakları Komisyonu Pakistan ofisi, PakTürk Okulları’nın eski Türk direktörünün Lahore kentinde silahlı kişilerce kaçırıldığını duyurmuştu.

Reuters’e konuşan İnsan Hakları Komisyonu, PakTurk okullarının eski direktörü Mesun Kaçmaz, eşi ve iki kızının kafalarına çuval, ellerine kelepçe geçirildiğini ve bir vagona atılarak kaçırıldığını açıklamıştı.

Komisyonun açıklamasında, “Kaçmaz ve ailesinin bir an önce serbest bırakılması çağrısında bulunuyoruz. Bu kişilerin Türkiye’ye iade edilmesine karşıyız. Türkiye’ye iade edilmeleri halinde tutuklama ve işkence ile karşılaşmaları ihtimali var.” denildi.

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here