2017 Türkiye: Oğlunun kemiklerini veririz ama Dersim’e gömemezsin

0
599

90 gündür çocuğunun kemiklerini almak için açlık grevinde olan Kemal Gün’e zabıtalarla, “Oğlunun kemikleri belediyede gel al” haberi gönderen Tunceli Valisi Osman Kaymak, bu kez görüşmeye gidenlere, “Kemikleri veririz ama Dersim’e gömemezsiniz” dedi.

Dersim Belediyesi kayyumu Tunceli Valisi Osman Kaymak, oğlunun cenazesini almak için 90 gündür açlık grevinde olan Kemal Gün’e zabıtalarla, “Oğlunun kemikleri belediyede gel al” haberi gönderdikten sonra Gün’ün kızı Beyhan Gün ve Avukat Engin Gökoğlu görüşmeye gitti.

Yapılan görüşmeye ilişkin Halkın Hukuk Bürosu, bir açıklama yaptı. Valilikle yapılan görüşmede, “Kemikleri veririz ama Dersim’e gömemezsiniz. Yoksa kimsesizler mezarlığına gömeriz” dediği ifade edildi. Açıklamada, “Bu, 90 gündür açlık grevinde olan bir babaya ‘Ya bizim istediğimiz olur ya da ölürsün’ demektir” denildi.

Ardından görüşmenin içeriğine ilişkin Kemal Gün’e bilgi verildi. Yapılan görüşmenin ardından bir kez daha avukat ve Gün’ün kızı, valilikle görüşmek üzere Dersim Belediyesi’ne geçti.

Gün Ailesi, çocuklarının cenazesini Dersim’in Hozat ilçesinde toprağa vermek istiyor.

 

Aktifhaber

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here