Ve sıra Sözcü de

0
1212

Cadı avında sıra Sözcü Gazetesi’ne geldi.

İktidara yakın gazeteler “Sözcü’ye F..Ö Operasyonu” diye flaş duyurular yaptılar.

AKP’nin yayın organlarından Sabah’ın haberine göre, Sözcü Gazetesi sahibi Burak Akbay’ın da aralarında bulunduğu 4 kişi hakkında “F..Ö” adına suç işlemek suçlamasıyla operasyon başlatıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında gazete sahibi Burak Akbay, internet sorumlu müdürü Melda Olgun, Mali İşler Müdürü Yonca Kaleli ve muhabir Gökmen Ulu hakkında gözaltı kararı verildi.

GEREKÇELERİ DE SABAH YAYINLADI
Sabah Gazetesi’nin haberine göre: Savcılığın ‘silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek’, ‘cumhurbaşkanına fiili saldırıyı kolaylaştırmak ve ‘Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyanı kolaylaştırmak’ suçları kapsamında verdiği talimat üzerine harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin adreslerinde gözaltı işlemi gerçekleştirdi. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nden alınan karar gereği şüphelilerin adreslerinde arama işlemi de yapıldı. Şüphelilerden Burak Akbay’ın yurtdışında bulunduğu öğrenildi.


CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN TATİL YAPTIĞI OTELİN İNTERNET SİTESİNDEN DEŞİFRE EDİLMESİ

Sabah’ın haberine göre; Şüphelilere yönelik suçlamalar arasında 15 Temmuz günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te tatil yaptığı otelin adres ve görüntüsünün Sözcü Gazetesi internet sitesinden deşifre edilmesinin de bulunduğu öğrenildi.

SÖZCÜ HABERİ GİREMİYOR
Yandaş Sabah’ın haberi oldukça detaylı ve fotoğraflı iken, Sözcü Gazetesi ise saatler boyu kendilerine yönelik baskının haberini veremedi. Sözcü avukatları kendilerine iletilen bir gözaltı kararı olmadığını söyledi. Açıklamada, “Sadece Gökmen Ulu’nun evinde polis arama yaptı” denildi.

Ancak yandaş medyada, gözaltı kararları, hatta aramaların sonuçları bile yayınlandı.

 

Aktifhaber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here