“Seni seviyorum” yazmak da suç

0
1884

Darbe girişimi sonrası tutuklanan on binlerce kişi cezaevlerinde kendilerine getirilen kısıtlamalar ile zor şartlar altında hayatlarını idame ettirmeye çalışıyorlar. Terör suçlaması ile cezaevlerinde tutuklu bulunan çeşitli meslek guruplarında ki insanlar cezaevi yönetiminin keyfi uygulamaları ile bazen çok çaresiz durumlarda kalmakta.

Van Kapalı Cezaevi’nde yaşananlar ise bir dramı gözler önüne serdi. Olay yeni evli olan bir çiftin başına geldi. Mesleği öğretmen olan yeni evli genç delikanlı yapılan hukuksuz operasyon sonrası önce gözaltına alındı ve daha sonra tutuklanarak Van Cezaevi’ne gönderildi. Daha birbirlerini tanıma fırsatı bile bulamayan bu evli çift polisin yaptığı operasyonla adeta birbirlerinden kopartıldı.

Eline Seni Seviyorum Yazdı Diye 3 Ay Görüşmeme Cezası Verdiler

Genç kadın eşi ile yüz yüze görüşebileceği açık görüş günlerini dört gözle bekledi. Ancak genç kadın ailesi ile birlikte cezaevine gidebildiği için eşi ile tek başına konuşma fırsatı bulamadı. Her fırsatta eşine kendisini sevdiğini söyleyerek onun her zaman yanında olduğunu ifade etmek isteyen kadın açık görüşte aile büyüklerinin yanında olmasından dolayı utanarak bu isteğini bir türlü yerine getiremedi. Fakat bir gün gittiği açık görüşte genç kadın bir fırsatını bularak eline “SENİ SEVİYORUM” diye yazdı ve eşine bunu gösterdi. Bu esnada bu yazıyı orada bulunan gardiyanlardan birisi fark etti ve sanki genç kadın suç işlemiş gibi onu orada bulunan birçok aile fertlerinin yanında rezil edercesine eline baktı ve ismini alarak tutanak tuttu. Tutulan tutanak üzerine cezaevi yönetimi tarafından yeni evli çifte 3 ay birbirleri ile görüşmeme yasağı verildi.

Van Kapalı Cezaevi Yönetimi tarafından yapılan bu onur kırıcı uygulama ise orada bulunan tutuklu aileler tarafından tepki ile karşılandı. Herhangi bir suç içeriği olmayan bu masum davranışı ceza ile sonuçlandırmak ise genç bayanın gururunu rencide ederek kalbini kırdı.

 

Magduriyetler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here