Amansız dert: Paranoya

0
1448

Ülke insanındaki paranoya hali devam ediyor.

İşte son örnek.

Cumhuriyet Gazetesi’nden yayınlanan haber.

AKP Konya eski Milletvekili Abdullah Çetinkaya, Tokat Valisi Cevdet Can’ın çocuklarına “Fetullah” ve “Gülen” isimlerini koyduğunu belirtip “Hâlâ vali olarak nasıl görevde?” diye sordu.

AKP Konya eski Milletvekili Abdullah Çetinkaya, Tokat Valisi Cevdet Can’ın çocuklarına “Fetullah” ve “Gülen” isimlerini koyduğunu belirtip “Hâlâ vali olarak nasıl görevde?” diye sordu.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre; AKP Konya eski Milletvekili Abdullah Çetinkaya, Tokat Valisi Cevdet Can hakkında FETÖ iddialarında bulundu.

AKP Konya eski Milletvekili Abdullah Çetinkaya, “Eskiden Ereğli kaymakamıydı, ailece görüşürdük, çocuklarının adını FETÖ’den esinlenerek koydu. Hâlâ vali olarak nasıl görevde, anlamakta zorlanıyorum?” dedi. Daha önce İstanbul Başakşehir, Antalya Muratpaşa ve Konya Ereğli gibi büyük ilçelerde kaymakamlık yapan Cevdet Can, 21 Mayıs 2014’de Tokat Valiliği görevine atanmıştı.

CUMHURBAŞKANLIĞINA ŞİKAYET ETTİ

AKP Konya eski Milletvekili Abdullah Çetinkaya şunları söyledi:

“Ben milletvekili iken Cevdet Can da benim ilçem Ereğli’de kaymakamlık yaptı. 4,5 yıl bu görevde kaldı, ailece görüşürdük. Çocuklarının isimlerini Fetullah, Gülen ve Nil olarak koydu. Çünkü kendisi Gülen’i seven bir isimdi. Anlamadığım bazı noktalar var. Bu kişi 17-25 Aralık’tan sonra vali yapıldı. Arkasında bir güç, destekleyen birileri var.” AKP’li Çetinkaya, Vali Can’ın durumu ve FETÖ’ye yakınlığı konusunda AKP milletvekilleri ile Cumhurbaşkanlığına bilgi verdiğini de söyledi. Can’ın görevinin başında kalmasını anlamakta zorlandığını belirten Çetinkaya, “Akıl alır gibi değil. Bu bilgilere rağmen vali olarak çalışıyor olması kafamda FETÖ ile mücadele konusunda soru işaretlerine neden oluyor” dedi.
VALİ: DİNİ İSİM DİYE KOYDUK

Tokat Valisi Cevdet Can, çocuklarına “Fetullah” ve “Gülen” ismi koymasının nedenini “Dini isim” diye açıkladı. Can, Sözcü’nün sorusu üzerine şunları söyledi: “Çocuklara dini isim diye koyduk. Konuyla ilgili sayın bakanıma da (İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu kast ediyor) bilgi verdim. Neden soruyorsunuz, siz işinize bakın…”

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here