AKP’li vekil 15 Temmuz’da Genelkurmay’da olduğu ortaya çıktı

0
1832

AKPli vekil  Şirin Ünal’ın 15 Temmuz’da Genelkurmay’da olduğu ortaya çıktı.

Aydınlık gazetesinin haberine göre, 15 Temmuz darbe girişiminin yeni fotoğrafları ortaya çıktı. Fotoğraflarda, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar’ın karargahtan çıkarıldığı, ardından darbeci askerlerin makam katındaki kolilerce belgeyi başka bir odaya taşıdığı görülüyor. Bu arada Darbe öncesi AKP Milletvekili ve eski general Şirin Ünal’ın da Genelkurmay’da olduğu ortaya çıktı. Ünal’ın darbe öncesi saatlerde Genelkurmay’da ne yaptığı kiminle ne görüştüğü ise sırrını koruyor.

Darbe girişiminde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın karargahtan çıkarılmasından hemen sonra, makam katında bulunan koliler dolusu belge ile kılıç gibi bazı aksesuarların, darbeci askerlerce başka bir odaya taşındığına ilişkin fotoğraflar ortaya çıktı.

15 Temmuz gecesine ilişkin Genelkurmay Karargahı komuta katı protokol giriş salonunu gören güvenlik kameralarından elde edilen fotoğraflar, darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlere ilişkin 221 sanık hakkında Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hazırlanan ‘çatı iddianamesinin’ eklerinde yer aldı.

DARBE ÖNCESİ AKP’Lİ  ŞİRİN ÜNAL GENELKURMAY’DA

Görüntülere göre, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, 15 Temmuz 2016 günü saat 09:11’de makam aracı ile karargaha giriş yaptı. Saat 16:00’da ise AKP Milletvekili, emekli general Şirin Ünal karargahtan çıkarken, karacı bir subay, aracına binen Ünal’ı yoldan geri çevirdi. Görüntülerde Ünal’ın Genelkurmay’dan saat 16:07’de tekrar çıkış yaptığı belirlendi.

 

Atlantis Haber

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here