Zarrap davasında yeni gelişme: 4 nisanda yeni celse

0
1531

Başsavcılık dün Rudy Giuliani ve Michael Mukasey’in Zarrab’ın savunma ekibine katılmasına karşı gelerek bir dilekçe sunmuş, bu iki kişinin Greenberg Traurig ve Debevoise Plimpton sirketlerinden olduğunu hatırlatarak, bu avukatların potansiyel çıkar çatışmasına neden olabileceğini kaydetmişti.

Giuliani ve Mukasey’in ait oldukları bu avukat şirketlerinin aynı zamanda Zarrab’ın mağdur ettiği bankaları da temsil ettiğini söyleyen Başsavcılığın ‘Curcio’ davası yapılmalı talebine de Zarrab’ın savunması Brafman tarafından karşı çıkılmıştı, Brafman, bu ünlü iki figürün davaların hazırlıklarında bulunmayacaklarını ve davalara katılmayacaklarını ileri sürerek, böyle bir menfaat çatışması celsesinin yapılmasının gerekli olmadığını söylemişti.

Yargıç Berman bugün kararını vererek, Başsavcılığı haklı buldu ve Giuliani ile Mukasey’in Zarrab’ı savunmasının bir menfaat çatışmasına neden olup, olmayacağı hakkındaki davanın Nisan ayının 4’ünde sabah 9 am’de bir celse ile bakılacağını bildirdi.

Bu celsede:

  • Giuliani ile Mukasey’in ve onların avukatlık şirketlerinin Reza Zarrab tarafından hangi kapasitede işe alındığını,
  • Eğer işe alındı ise bu anlaşmanın Zarrab’ın cezai süreci ile hangi şekilde ilişkili veya nasıl şekilde etkileyeceğine,
  • Giuliani ve Mukasey’in duruşmalarda bulunup, bulunmayacağına,
  • Giuliani ile Mukasey’in Zarrab’ın diğer 8 avukatna göre legaş olarak farklı bir konumda olup, olmadığı

konuların bakılacak.

 

İşte mahkemenin verdiği karar.

 

Washington Hattı

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here