Tam AKP komiseri: Cemaate yönelik soruşturma yürüten komiser rüşvetten tutuklandı

0
941

İstanbul’da ‘cemaat’e yönelik soruşturmayı yürüten komiser H.S.Y.’nin ifadesini aldığı bir zanlıdan 10 bin TL rüşvet istediği öğrenildi. Rüşvetçi komiser meslektaşları tarafından suçüstü yakalandı.

 

Habertürk’ten Nihat Uludağ’ın haberine göre, İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir komiserin zanlılardan 10 bin TL rüşvet istediği ihbarı üzerine harekete geçti. Daha önceden ‘cemaat’ soruşturması kapsamında ifadesini aldığı bir zanlıdan 10 bin TL rüşvet isteyen komiser H.S.Y. ile zanlı buluştu. Zanlı kendisinden rüşvet isteyen komisere seri numarası alınmış 10 bin TL para verdi. Komiserin rüşvet paralarını almasıyla birlikte operasyon için düğmeye basıldı.

 

Komiser H.S.Y. ‘cemaat’e üye olduğu iddia edilen kişiden aldığı 10 bin TL rüşvetle birlikte gözaltına alındı. H.S.Y. ifadesinde, “Rüşvet almadım, borç para aldım” diye kendini savundu. Şüpheli ise, “Komiser benden ‘Her şey benim elimde, FETÖ’cü dersem yanarsın’ şeklinde konuşarak para istedi” dedi. Komiser H.S.Y. çıkarıldığı Bakırköy Adliyesi’nde tutuklandı.

 

HABERDAR

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here