Havuz yazarından al haberi: Avrupa’da çok büyük saldırılar olabilir

0
1809

 

Yeni Şafak gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni ve yazarı İbrahim Karagül bugünkü yazısında, Londra’daki saldırıyı hatırlatarak, “Yakında Almanya’da, Belçika’da ya da başka ülkelerde benzer saldırılar olabilir” diye yazdı.

Karagül, “Okumalarımız doğruysa, yakında başka Avrupa ülkelerinde de benzer saldırılar olacak demektir” ifadelerini kullandı.

Karagül’ün Yeni Şafak’ın bugünkü (24 Mart) nüshasında yayımlanan “Ne o? Avrupa bize savaş mı açacak?” başlıklı yazısında öne çıkan noktalar şöyle:

‘Türkiye’ye ait ne varsa aşağılıyorlar’

“Dalga dalga geliyorlar. Türkiye paranoyasına tutulmuş sağa sola saldırıyorlar. Tehdit üstüne tehdit, şantaj üstüne şantaj yapıyorlar. Gözümüzü korkutmaya, sindirmeye, ezmeye, teslim almaya çalışıyorlar. PKK’lılarla, PYD’lilerle, FETÖ’nün istihbarat artıklarıyla operasyonlara girişip Ankara’yı köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar.

“Ekonomik yaptırımlar, silah ambargosu, medya operasyonu, siyasi açıklamalar, askeri tehditler, terör silahı, ellerinde ne kadar kart varsa sahaya sürüyorlar. Bütün temel hak ve özgürlüksöylemlerini, sözleşmeleri bir kenara itip, Avrupa kıtasında yaşayan Müslümanları ve Türkleri baskı altına almaya, korkutarakkaçırmaya çalışıyorlar. Camiler basıyorlar, dernekler basıyorlar, insanları taciz ediyorlar, Türkiye’ye ait ne varsa aşağılıyorlar.

‘Türkiye ve Müslümanlara ait her şey tehdit altında’

“Elçiliklerimiz dahil, Türkiye ve Müslümanlara ait ne varsa artık tehdit altında. Bugün devlet eliyle, medya tahrikleriyle, polis tacizleriyle devam ettirdikleri saldırıları yarın aşırı sağcı gruplar üzerinden yapacaklar, onları sokaklara salıp vatandaşlarımızı, insanlarımızı tehdit edecekler, onlara saldıracaklar.

“Bir zamanlar İslam’ı ve Müslümanları küresel ölçekte tehdit ilan ederek, yeni bir dünya düzeni inşa etmeye girişenler, şimdilerde “Türk düşmanlığı” üzerinden bir başka küresel operasyona hazırlanıyor. Artık dünya düzenini tek başlarına kurma imkanları yok, bir daha hiç olmayacak. Avrupa’daki seçimlerle, seçime yönelik söylemlerle açıklanabilecek bir şey değil bu.

‘Avrupa’da büyük saldırılar olacak’

“Dikkat edin; bir süredir Avrupa genelinde terör saldırıları yapılıyor. Fransa’da birkaç saldırı oldu. Önceki gün İngiltere’nin Başkenti Londra’da terör saldırısı oldu. Yakında Almanya’da, Belçika’da ya da başka ülkelerde benzer saldırılar olabilir. Bütün bunlar terör saldırısıdır. Bu saldırıları açıkça kınıyoruz.

“Ama bunlar aynı zamanda birer istihbarat operasyonudur. Okumalarımız doğruysa, yakında başka Avrupa ülkelerinde de benzer saldırılar olacak demektir. Ama asıl dikkat etmemiz gereken şey, yakında Avrupa’da çok büyük bir terör saldırısı olabilir. Eğer olursa, bu tam bir istihbarat operasyonudur.

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here