Ve AKP yandaşı, asıl amaçlarını deşifre etti: Anayasada laiklik olmamalı

0
1218

Yandaş Diriliş Postası’nın rezaletleri bitmiyor. Daha önce “Bir İngiliz prangası olarak Kemalizm” manşeti atan, Genel Yayın Yönetmeninin “Geçti o günler, gidin evinizde laik olun” dediği gerici gazete Diriliş Postası’nın Ankara Temsilcisi Hasan Taşkın, laikliğin anayasada olmaması gerektiğini savundu.

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara’nın programına konuk olan Taşkın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı 15 Temmuz gecesi yaşadıklarından dolayı gazi ilan etti. Taşkın ayrıca anayasadan laikliğin çıkarılmasını da savundu.

Cemaat-AKP ilişkisini görmezden gelerek “İhaneti bazen fark edemeyebilirsiniz. İhanet derinden gelir. Bu ihanet inançtan geldi. Biz alnı secdeye denen insanlara güveniriz. Çünkü bizim kalbimiz temiz olduğu için biz o namaz kılan insanları temiz düşünürüz” diyebilen Taşkın, Erdoğan’ın “Kandırıldık” açıklamasına ithafen “Aldatılma var. Aldatılma yok demek çok yalnış olur” dedi. Taşkın, “Ama şunu unutmayalım. Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı bununla hiçkimse mücadele etmezdi” ifadelerini kullandı.

LAİKLİK OLMAMALI
Sunucunun, Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın, yeni anayasada laikliğin olmaması gerektiğini söylediği sözleri hatırlatması üzerine Taşkın, “Doğru, niye kıyamet kopardılar. Hani fikir özgürlüğü vardı, hani düşünce özgürlüğü vardı” dedi.

‘Laiklik olmamalı diyor musunuz’ sorusuna ise, Taşkın “Kesinlikle. hep sorun yaşadık. Sorunu ortadan kaldırmak suç mu? Bu laiklik kelimesi, darbeler getirmişse, üniversiteden kızlar başörtülü diye atılmışsa, namaz kılan dışlanmışsa, eşi namaz kılıyor diye subaylar ordudan atılıyorsa bu bir sorun” sözleriyle yanıt verdi.

ABC Haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here