Çanlar Trump için çalıyor

0
1290

Trump’ın yardımcılarının Clinton’ın kampanyasına zarar verecek şekilde bilginin yayılması adına Ruslarla koordine ettiğine dair bilginin FBI’da bulunduğu CNN tarafından haberleştirildi.

Amerikan yetkililerinin verdiği bilgilere göre Pazartesi günü FBI direktörü James Comey’in Kongre’de söylediği FBI’in Trump kampanyasının Rusya ile bağlarını soruşturduğu bilgisinin verilmesinin dayanığının da bu bilgi olduğu ileri sürüldü.

Kişilerden elde edilen istihbarat, seyahat, iş ve telefondan kayıtlarının da içinde olduğu bilgiler FBI tarafından inceleniyor. FBI’in karşı istihbarat çalışmalarına göre bu işbirliği gerçekten de meydana gelmiş olabilir ama bunun kesinleşmediği ifade ediliyor. FBI’in bu soruşturmaya başlamasının sebebi ‘birilerinin yabancı bir ülke adına ajan olarak çalışıyor olma şüphesi.”

Buna göre Trump’ın kampanyasından bazı kişiler Ruslar adına çalışmış olabilir.

FBI’in Mike Flynn, Paul Manafort, Roger Stone ve Carter Page gibi Trump’ın kampanyasında yer almış kişileri soruşturduğu daha önce öğrenilmişti.

Trump’ın kampanya ekibi üyelerinin Ruslarla iletişiminin son aylarda Rusya olan ilişkilere odaklanılmasından dolayı kesildiği yine CNN haberinde yer aldı.

 

Washington Hattı

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here