Bahçeli, Hollanda’daki teşkilatlara protestolara katılma talimatı verdi

0
851

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, teşkilatlarına protestolara katılma emri verdi.

 

MHP’li Semih Yalçın: Avrupa’daki bunu yapmamalıydı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Hollanda ile yaşanan diplomatik krizi değerlendirdi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Hollanda ile yaşanan kriz hakkında açıklamalarda bulundu.

Yalçın şu ifadeleri kullandı;

“Sıradan hadiseler değil bunlar. Cumhuriyet hükümetlerinin bakanlarını Avrupa ilkesinde kendi vatandaşlarıyla alakalı olarak engellemenin dünya tarihinde eşi ve benzeri nadiren görülmüştür. Demokrasinin beşiği olduğunu iddia eden bir ülkede bu tip uygulamaları görmek fevkalede üzücü ve kabul edilemez bir hadise.”

“MHP Avrupa’daki konfederasyonlarını uyardı. Avrupa Türk Konfederasyonu Başkanı’na talimat gereğiyle, Dışişleri Bakanlığı’nın inmesi gereken havaalanında oturma eylemi başlattı. Bu bir destektir, demokratik taleptir. Dava arkadaşlarımız Hollanda’nın kanunlarına uygun şekilde protestolarını ortaya koyacaklar.”

“Ancak Avrupa’da böyle bir tavrın ortaya çıkmış olmasını hayretle karşılıyoruz. Avrupa bunu yapmamalıydı Irkçı söylemlerle eski Nazi dünyasının söylemleriyle, nasyonal sosyalizmin terminalojisiyle kendi ülkelerinde seçim kazanmak peşindeler. Modern dünyada bunu hiç kimseye anlatamazsınız. Bu noktada parti olarak tavrımız nettir.”

“Demokrasiden ve insanların özgürlüklerinden bahsedeceksek Avrupa medeniyeti iflas etmenin eşiğinden kurtulup gerçek dünyaya dönmek zorundadır.”

BAHÇELİ’DEN TALİMAT

Bahçeli Hollanda’da oturma eylemi talimatı verdi

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here