AKP zulmü sınır tanımıyor: 9-12 yaşlarındaki kız çocuklarını ağlatarak sorguya aldılar

0
905

3 çocuk annesi 6 aydır rehin, çocukları sorguda!

3 çocuk annesi 6 aydır rehin, çocukları sorguda!

Erdoğan rejiminin gaddarlığı her geçen gün artıyor. İnsanlık dışı işkencenin adreslerinden biri de Aksaray.

Erdoğan rejiminin işkence ve zulümlerini işkence emri veren ve uygulayanların isimleriyle beraber deşifre eden “Türkiye’de İşkence platformu” savcıların hukuku ayaklar altına alarak çocukları bile sorguladığını ortaya çıkardı.

 

3 ÇOCUKLU ANNE 6 AYDIR REHİN
AKP savcı ve hakimleri, mesnetsiz iddialarla hapse atılan 45 bin kişiye her geçen gün yeni isimler ekleme peşinde. Aksaray’da savcı Ayhan Demir’in talimatıyla ev baskını yapan polisler, eşini evde bulamayınca 3 çocuklu Semra hanımı rehin aldı ve 6 aydır rehin olarak tutuyor.  Ev baskının ardından  hakkında hiçbir suçlama ya da işlem olmamasına rağmen 10 gün hukuksuz şekilde gözaltında tutuldu. Bu sürede Semra hanımın 7 aylık bebeğini emzirme hakkı elinden alınmak istendi, baskı uygulandı.

SAVCI AYHAN DEMİR İTİRAF ETTİ
Semra hanıma herhangi bir delilli suçlama yöneltilemezken neden tutuklandığını savcı Ayhan Demir ve emniyetteki polisler açık etti. Demir ve polisler, Semra hanıma “Eğer eşin gelirse serbest kalırsın” şantajı yaptı. Bel fıtığı olduğu bilinmesine rağmen Semra hanımın oturmasına müsaade edilmedi ve 3 saat ayakta bekletildi.

7 AYLIK BEBEĞE ZULÜM
Hukuksuz şekilde tutukluluğunun 6. ayını dolduran Semra hanımın 7 aylık bebeğinde cezaevindeki hijyen koşullarına bağlı rahatsızlıkların başladığı, bebeğin geceleri uyuyamadığı öğrenildi.  Ayrıca 7 aylık bebek tek tip beslenme neticesi gıda eksikliğine bağlı gelişim geriliği yaşıyor.

ÇOCUKLARA SKANDAL SORGU
Erdoğan rejiminin tetikçi savcısının hukuksuzlukları bununla da bitmedi. Ayhan Demir’in talimatıyla polisler annesiz ve babasız kalan 9 ve 12 yaşlarındaki kız çocuklarını ağlatarak sorguya aldı.  Korku ve baskı ile çocuklardan bilgi almaya çalışan polislerin muamelesi sonucu çocukların korku ile titredikleri görüldü.

Savcı Ayhan Demir ve emrindeki polislerin insanlık dışı muamele, işkence, baskı, eziyet, keyfi muamele gibi uygulamaları kayıtlara geçti.

 

AKTİFHABER

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here