Fatih Altaylı’dan eski Habertürk spikerine: Bu programı bana anan yaptırıyor o… çocuğu

0
1783

Başkanlık referandumuna 1 buçuk aylık bir süre kalmışken, dün akşam Habertürk TV’de Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programında Türkiye’deki “uzay araştırmaları” konu edilmişti. Program esnasında Fatih Altaylı’nın eski bir Habertürk spikeri olan Murat Ongun’dan bu nedenle gelen bir eleştiri mesajına küfürlü bir şekilde yanıt verdiği ortaya çıktı.

Oda TV‘nin haberine göre program sırasında gazeteci Murat Ongun ile Fatih Altaylı arasında mailleşme yaşandı.

Murat Ongun, Altaylı’ya, “Belki bazıları uzayı muzayı konuşmanı ciddiye alabilir. Ama sen de ben de biliriz ki korku sana bunu yaptırır. Türkiye’de gazeteci olup, bunca gerçek arasında hayali konuşuyorsun ya, bu ayıp sana yeter. Vicdanında boğulmak iyi gelir mi? Unutulur sanma, bunları hep not alıyoruz. Hayırlısı ile sen de 17 Nisan’da özgürleşeceksin. Ama… Hayırlı akşamlar Fatih” ifadelerini yazdı.

Habere göre, Ongun’un bu mailine, Fatih Altaylı’nın sunduğu programın resmi mail hesabı olan “teketek.haberturk.com” adresinden gelen cevapta hakaret edildiği öğrenildi. Mailde, “Bana bu programı anan yaptırıyor o… çocuğu” ifadeleriyle yanıt verildi.

Aynı adresten verilen bir diğer yanıtta ise “Ahlaksız adam. İstediğin gibi salla sonra mahkemeye gitmezsen haysiyetsizsin. Bizzat gelmezsen hatırım kalır” denildi. Murat Ongun ise bu ifadelere, “Sana haysiyetin kitabını yazacak adalet. Öperim yanaklarından” karşılığını verdi.

Habertürk’ün kuruluşunda yer alan Murat Ongun, uzun dönem genel yayın yönetmen yardımcılığı ve ana haber spikerliği yapmıştı.

 

Sol Haber

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here