AKP’li belediye başkanının oğlunun cinsel istismar haberini yapan Cumhuriyet toplatıldı

0
1513

Adıyaman Gölbaşı Belediyesi’nin AKP’li Belediye Başkanı’nın oğlu Erdem Özdemir’in “çocuğa cinsel istismar” suçlamasıyla tutuklanmasına ilişkin haberin ardından Adıyaman merkez ve ilçelerinde Cumhuriyet gazetesi bulunamadı.

Cumhuriyet dün Adıyaman Gölbaşı Belediyesi’nin AKP’li Belediye Başkanı’nın oğlu olan öğretmen Erdem Özdemir’in “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçlamasıyla tutuklanmasını haberleştirmişti. Cumhuriyet’ten Dilek Şen’in haberine göre, haberin ardından Adıyaman Merkez ile Gölbaşı, Kahta, Gerger ilçelerindeki bayilerinde Cumhuriyet gazetesi bulunamadı. Dağıtım şirketi “bir kişinin ildeki bayileri dolaşarak tüm nüshaları satın aldığını” söyledi.

Yaysat Adıyaman Dağıtım Merkezi’nden bir çalışan, “Öğlene kadar 15-20 kişi aradı. Bayilerde Cumhuriyet gazetesi bulamadıklarını söyledi. Bunun üzerine bayileri aradık, ‘bir kişi gelip hepsini aldı’ yanıtı aldık” dedi. Dağıtım merkezlerinden “toplu satış” yapmadıklarını söyleyen Yaysat çalışanının aktardığına göre; Adıyaman genelindeki 90’a yakın bayinin 20’sinde Cumhuriyet gazetesi satılıyor.

Gölbaşı ilçesisinde Yavuz Ortaokulu’nda Fen Bilgisi ve Teknoloji öğretmeni olarak görev yapan evli ve 2 çocuklu Erdem Özdemir (36), lise öğrencisi bir kız çocuğuna cinsel istismar suçundan 24 Şubat’ta tutuklanmıştı. Özdemir, savcılık ve mahkeme ifadesinde suçunu kabul etmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here