İşkenceden akli dengesini yitirdi tekrar cezaevine konuldu!

1
3074

Gözaltında akli dengesini yitiren öğretmen Tuğba Yıldız tekrar cezaevine kondu

Öğretmen çift Tuğba Yıldız ve Lütfi Kerim Yıldız, 2016’nın son günlerinde gözaltına alındı. Gözaltı süresinin neredeyse tamamı kullanılarak Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü’nde yoğun baskı altına alınan çifte, işkence dahil tüm baskı yöntemleri uygulandı.
Tekirdağ Emniyetinin gözaltında yapılan işkence, kötü muamele, tehdit, hakaret gibi kötü muameleler sonucu psikolojik olarak çöken öğretmen Tuğba Yıldız, bu durumuna rağmen 15 Ocak’ta Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu. Cezaevinde durumu iyice kötüleşen Tuğba Yıldız’ın akli dengesini tamamen yitirmesi üzerine Bakırköy Ruh ve Sinir Hastahanesi’ne sevki yapıldı. Hastanede bir dizi ilaç ve terapi tedavisine başlanmışken, Tuğba Yıldız savcılığın talimatı doğrultusunda tekrar hastaneye döndürüldü.  Tuğba Yıldız’ın bakımsız kalan lösemi hastası kızını sürekli sayıkladığı, cezaevinde anneleriyle kalan diğer çocuklara kendi çocuklarının ismiyle hitap ettiği belirtiliyor. Yıldız’ın kendisine ilaç verilebileceği korkusuyla cezaevinde yemek yemediği bu nedenle aşırı zayıfladığı belirtiliyor.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Üç çocuk annesi öğretmen Tuğba Yıldız geçtiğimiz ay eşi Lütfi Kerim Yıldız ile birlikte Tekirdağ’da gözaltına alındı. Emniyet ve cezaevinde yaşadıklarından dolayı beslenemeyip, uyuyamayan Yıldız ile birlikte kalan arkadaşlarının “akli dengesini yitirmek üzere” şeklindeki uyarılarına rağmen cezaevi yönetimi duyarsız kaldı. Tuğba öğretmen 1 ay sonra çocuklarıyla görüşeceği ilk görüş günü Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine kaldırıldı.

 

Karı koca gözaltına alınan Yıldız ailesinin 14 yaşında erkek, 10 ve 11 yaşlarında iki kız çocuğu bulunuyor. Kızlardan birinin ise lösemi hastası olduğu öğrenildi.

Gözaltındayken kasti olarak adi suçlularla yan yana tutulan Tuğba Yıldız’ın polisler tarafından gece gündüz durmaksızın sorgulandığı, uyutulmadığı, aç bırakıldığı ve işkence gördüğü belirtiliyor. Yyapılan baskı ve işkencelerden dolayı Yıldız’ın daha gözaltındayken konuşamaz ve yemek yiyemez hale geldiği ifade ediliyor.

24 gün boyunca gözaltında işkenceye maruz kalan Yıldız’ın durumu ilk olarak beraber gözaltında kaldığı kişiler tarafından polislere bildirildi. Ancak Yıldız, 24 günlük gözaltı sırasında hiçbir tedavi hizmeti alamadı. Bu süreçte durumu daha da kötüleşmesine rağmen tutuklandı.

Cezaevinde de kötü muamele devam etti
Tutuklanarak Tekirdağ Cezaevi’ne gönderilen Tuğba öğretmen gözaltında yaşadığı şoku burada da atlamadı. Cezaevinde anneleriyle birlikte bulunan çocuklara kendi çocuklarının ismiyle hitap ettiği görülen Tuğba öğretmenin bu durumu daha da kötüleşti. Aynı ortamda bulunanların desteğiyle hayatta kalmaya çalışan Yıldız’ın sürekli zehirleneceği korkusuna kapıldığı bu nedenle hiçbir şey yiyip içmediği belirtildi.
Görüş günü Bakırköy’e sevk edildi

Yıldız’ın yaşadıkları iletilmesine rağmen başlangıçta kayıtsız kalan cezaevi yönetimi, başka bir kötülüğe daha imza attı. Gözaltına alındığı Aralık ayından beri çocuklarıyla yüz yüze görüşemeyen Tuğba Yıldız, açık görüşte çocuklarıyla görüşeceği gün, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi. Böylece çocuklarıyla görüşmesi de engellenmiş oldu.

Hem gözaltında gördüğü işkence hem de cezaevinde yaşadıkları nedeniyle ağır travma geçiren Tuğba Yıldız’a Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde terapi ve ilaç tedavisine başlandı. Ancak buradaki tedavisi yarım bırakılarak savcılık kararıyla tekrar Tekirdağ Cezaevine gönderildi.

 

Kaynak: Aktifhaber

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

1 YORUM

  1. Allah belanızı versin sizin sizde hasret kalın çocuklarınıza inş. Bunu kim yaptıysa kim ses çıkarmıyorsa hepsi eşinizden çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıksın inş.allaha havale ettik sizi çok kıymetli öğretmenimizin eşi ve çocuklarınıda rabbim sana emanet ediyoruz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here